Mieszkanka Parceli skończyła 106 lat!

2

GÓRA KALWARIA Marianna Zapaśnik z domu Wrochna jest nie tylko najstarszą mieszkanką gminy Góra Kalwaria, ale także całego powiatu piaseczyńskiego. Urodziła się w dniu wybuchu I wojny światowej, a więc 28 lipca 1914 roku w Gassach pod Konstancinem


W Górze Kalwarii pani Marianna mieszka od 1939 roku, wcześniej żyła z rodziną w Dębówce. Jubilatka zawsze była optymistką. Jak wspominała, cechę tę odziedziczyła po mamie, która – nawet gdy było ciężko – starała się brać sprawy w swoje ręce i szukać najlepszych rozwiązań. Cztery lata przed wybuchem II wojny światowej pani Marianna wyszła za mąż za Bolesława Zapaśnika. Byli szczęśliwym małżeństwem przez 61 lat, doczekali się trójki dzieci, licznych wnuków i prawnuków. Pracowali na roli, stopniowo powiększając swoje gospodarstwo. Ciężka praca i rodzina – to wartości, które jubilatka ceniła najbardziej i które dawały jej radość. A jaka jest jej recepta na długowieczność? Rodzina twierdzi, że jest to zdrowa dieta – pani Marianna przez wiele lat jadła na śniadanie kaszę jaglaną z mlekiem i dodatkiem siemienia lnianego. Bardzo lubiła też zawsze zupy warzywne.
Wczoraj dyplom i kwiaty przekazały jubilatce za pośrednictwem rodziny władze gminy. W liście gratulacyjnym nie zabrakło ciepłych słów od burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego, który życzył Mariannie Zapaśnik zdrowia, pogody ducha, pociechy z licznej rodziny i dziękował jej za wkład w rozwój Małej Ojczyzny.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię