Mieszkanka: sama nie przewiozę do domu tony węgla!

8

PIASECZNO – Zamówiłam w gminie tonę węgla, która ma kosztować 2000 zł – mówi pani Teresa, mieszkanka Henrykowa-Urocza. – Węgiel będzie do odbioru przy Technicznej w Piasecznie. Sama go jednak do domu nie przewiozę, a za tę usługę trzeba zapłacić kolejne 350 zł. Nie stać mnie na taki wydatek…


Gmina chce, żebyśmy z Technicznej sami odbierali sobie węgiel – mówi poirytowana mieszkanka. – Dowiadywałam się w dwóch firmach. W obydwu powiedzieli mi, że koszt przewiezienia tony węgla z Piaseczna do Henrykowa do 300-350 zł. Myślałam, że te 2000 zł za tonę to cena końcowa. A z 2000 zł zaraz zrobi się 2300 czy 2400 zł. Nie stać mnie na taki wydatek, mam 1500 zł emerytury. Czy gmina nie mogłaby bezpłatnie dowozić węgla mieszkańcom?
Z naszych informacji wynika, że gmina zamówiła dla mieszkańców 800 ton węgla, które mają trafić na skład przy Technicznej 6 (nie wiadomo na razie kiedy). A czy istnieje możliwość dostarczenia węgla bezpośrednio zainteresowanym mieszkańcom?
Nie mamy własnego transportu – przyznaje burmistrz Daniel Putkiewicz. – Jeśli jednak będzie taka potrzeba, to zorganizujemy taką usługę.
Na razie nie wiadomo, czy będzie ona odpłatna (być może w grę będą wchodziły preferencyjne stawki), czy mieszkańcy będą mogli liczyć na dowiezienie węgla za darmo.

TW

8 KOMENTARZE

 1. 3000zł dodatku węglowego – 2300zł za tonę z transportem = 700zł w kieszeni.
  Poza tym nie ma opcji żeby dostawa tony węgla (15km) kosztowała 350 zł. Transport z HDSem kosztuje ze 200 zł za 30km(załadunek, wyładunek, dużo większy pojazd).
  Miasto może w porozumieniu z MOPS to ogarnąć, ale informować trzeba rzetelnie o tym jak to wygląda, a nie ufać w to co ludzie Wam piszą. Ludzie kłamią.

  • Koszt transportu uczciwy. Jak Pan uważa ile kursów da radę zrobić kierowca jednego dnia? Paliwo w kosmicznej cenie, mandaty za przeładowanie obłędne. Utrzymanie działalności to nie jest ta jedna chwila, którą widzimy. A za 200zł to jedynie może Pan sobie obejrzeć HDS

 2. Piaseczno, to bogata gmina. Powinna nie tylko dowozić węgiel do poszczególnych domów, ale i wnosić do piwnicy. Przy okazji powinni również odśnieżyć podwórko, nakarmić psa itp. To właściwa opieka nad mieszkańcem powiatu.

 3. „Mieszkanka: sama nie przewiozę do domu tony węgla!”
  ==================================
  Troszkę wiary w siebie!
  Trzeba się zaopatrzyć w Piaseczyńską Kartę Mieszkańca
  Dysponując taką kartą można wykorzystać komunikację publiczną (L-2) do bezpłatnego transportu węgla do Henrykowa-Urocza.
  Busy linii L-2 kursują co godzinę. W torbę ciągnioną na kółkach można załadować z 50 kg węgla.
  3 – 4 dni i węgiel przewieziony za friko. Dodatkową korzyścią jest trochę ruchu, tak cennego dla zdrowia emeryta, siedzącego pewnie zwykle w domu i tam kapcaniejącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię