Mieszkanka: w rejonie stacji nie ma gdzie zostawić roweru…

1

LESZNOWOLA – Przy stacji PKP Nowa Iwiczna nie ma dostatecznej liczby miejsc na rowery – narzeka pani Martyna, nasza czytelniczka. – Nie ma zadaszonego parkingu rowerowego, brakuje wreszcie zwykłych stojaków. Apeluję do władz, aby pochyliły się nad tym problemem. Tym bardziej, że coraz więcej osób dojeżdża jednośladami do pociągu…


Głos naszej czytelniczki nie jest odosobniony. Na brak miejsc, w którym można by zostawić rowery, narzeka więcej osób. Są one przypinane do barierek, siatki ogrodzeniowej, znaków lub zostawiane gdzie popadnie. Tymczasem nie przypięty do stojaka rower łatwiej jest ukraść. Podobno w rejonie stacji dochodziło już do takich przypadków. Okazuje się, że władze gminy są świadome problemu. Miejsc dla rowerzystów ma przybyć wraz z przebudową ulicy Sadowej. Jest już pozwolenie na budowę drogi. Udało się także pozyskać 4 mln zł dofinansowania. Do wiosny ma zostać rozpisany przetarg, a prace ruszą pewnie w przyszłym roku. Na Sadowej zaplanowano 80 miejsc parkingowych dla samochodów. Ale w planach jest też wygospodarowanie miejsc na rowery.

CZYTAJ TAKŻE:  Uporządkują teren przy stacji PKP

TW

1 KOMENTARZ

  1. Nic nowego w gminie Lesznowola chyba zasneli na
    dobre . Potrzeba stojaków na rowery jest pilna teraz, a nie za rok.
    A kiedy chodnik dla pieszych na ulicy Nowej, na zniszczenie asfaltu na ulicy Słonecznej to pieniądze były, na poprawę bezpieczeństwa w okolic Biedronki, osiedla Tedexu oraz N-Parku brak.
    Ile jeszcze mamy chodzić poboczem, po błocie z przejeżdżającymi za plecami tirami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię