Mieszkanka walczy o oznakowanie swojej drogi

8

PIASECZNO Pani Marta od pewnego czasu koresponduje z gminą w sprawie oznakowania wyjazdu z ulicy Czyżyków w ulicę Jarząbka. Uważa, że kierowcy wyjeżdżający z Czyżyków nie mają informacji odnośnie pierwszeństwa przejazdu. – Rozważamy zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu – informuje Michał Baran z gminnego Wydziału Inwestycji Drogowych i Inżynierii Ruchu


Jeszcze kilka miesięcy temu na skrzyżowaniu Jarząbka, Żytniej i Czyżyków obowiązywała zmieniona, zastępcza organizacja ruchu. Po zakończeniu prac związanych z przebudową skrzyżowania przy starej mleczarni, wprowadzono tam starą organizację, w której ulica Jarząbka jest drogą z pierwszeństwem ruchu.
– Wyjazd z Czyżyków w Jarząbka pozostał jednak bez oznakowania – twierdzi nasza czytelniczka. – Może to sugerować, że jest to skrzyżowanie równorzędne.
Jakiś czas temu pani Marta zainteresowała problemem gminę, prosząc o wykonanie na Czyżyków oznakowania. Otrzymała informację, że jest tam umieszczony znak D-40 (Strefa zamieszania). Oznacza on, że kierowcy opuszczający ulicę mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu na drodze, do której się włączają.
Przy wyjeździe ze strefy zamieszkania powinien znajdować się jednak znak, że taka strefa się kończy – uważa pani Marta. – Tymczasem takiego znaku tam nie ma. Oznakowanie poziome też jest praktycznie niewidoczne, bo strzałki które tam wcześniej były się powycierały – dodaje.
Jak udało się nam ustalić, gmina rozważa zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu projektu i jego uzgodnieniu.
W tej chwili nie możemy postawić tam żadnych, nawet tymczasowych znaków, bo muszą być one poprzedzone projektem zatwierdzonym przez starostwo – informuje Michał Baran. – Na razie trudno mi mówić o konkretnych rozwiązaniach, jakie zostaną wprowadzone na tej krzyżówce.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Historyczny układ urbanistyczny Piaseczna w rejestrze zabytków

8 KOMENTARZE

  1. A może pani Marta zamiast uderzać do gminy przytakuje zarządcę ul.Czyzyków czyli własne ptasie osiedle.
    Bo tak się składa że gmina zarządza drogami gminnymi a nie drogami prywatnymi jak ta ulica.
    Tylko że znając życie zarządca ma to w d….

  2. Mieszkańcy osiedla Słowicza, maja takie samo prawo jak inni mieszkańcy tej gminy do bezpieczeństwa na drodze, za które odpowiada Urząd Gminy Piaseczno. Ul. Czyżyków NIE JEST drogą osiedlową, tylko gminną.

  3. A może pora poznać przepisy? Tam jest strefa zamieszkania i oczywistym jest, że wyjeżdżając z niej należy ustalić pierwszeństwa. Pani oczekuje znaku informującego o końcu strefy zamieszkania, ale przecież chyba nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewa się, że na ul. Jarząbka również jest strefa zamieszkania? Co też ludziom do głowy przychodzi…

  4. Tak, oczekuję znaku, który odwołuje strefę zamieszkania. Kierowca wjeżdżającemu na skrzyżowanie, może być spoza Piaseczna i nie musi wiedzieć, że ul. Jarząbka nie jest w strefie zamieszkania. Podpowiem dodatkowo, że właśnie dla takich sytuacji przewidziany jest znak D-41. W ogóle znaki są po to, aby na drogach było bezpiecznie.

  5. a może pora oddać prawo jazdy – skoro brak jednego znaku – koniec strefy zamieszkania za który odpowiada zarządca – wspólnota czy też deweloper, bo jak ktoś wyżej słusznie powiedział to drga nie jest w Zarządzie Gminy….Pani Marto pora zacząć jeździć za kółkiem z głową…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię