Mieszkanka żąda poprawy stanu drogi

0

PIASECZNO – Gmina nie robi nic z ul. Wschodnią, a ja nie mogę wjechać do swojego garażu bo droga od dawna jest w stanie przebudowy – alarmuje pani Anna, mieszkanka Henrykowa-Urocza


Ulica Wschodnia na środkowym odcinku nie została jeszcze utwardzona.
Żeby utrudnić życie mieszkańcom, droga została dodatkowo rozkopana… – skarży się pani Anna. – W efekcie jest gorzej niż było.
Nasza czytelniczka opowiada., że kiedyś ulica była pokryta tłuczniem, ale jakiś czas temu został on zebrany. Niedawno na Wschodniej było układane odwodnienie (prace zostały przerwane wraz z nadejściem zimy), więc droga była rozkopywana na poszczególnych odcinkach.

Jeden z urzędników poradził mi, żebym lepiej przyzwyczaiła do takiego stanu rzeczy, bo czasu ułożenia kanalizacji, a potem asfaltowej nakładki niewiele się zmieni... – dodaje pani Anna. – Takie traktowanie mieszkańców to jest skandal… Do nadejścia mrozów tonęliśmy w błocie. Jak przyjdzie odwilż, sytuacja szybko wróci do normy. Nie jestem w stanie wjechać samochodem na podjazd, bo brakuje 20 cm tłucznia. Każdego dnia trzymam kciuki, żeby nasz koszmar jak najszybciej się skończył…

Ta droga jest w planach do utwardzenia w 2024 roku – informuje Joanna Ferlian-Tchórzewska, rzeczniczka gminy Piaseczno. – Najpierw jednak PWiK musi wykonać tam kanalizację sanitarną i deszczową.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię