Mikołaj, Śnieżynki i kolędy na góralską nutę

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Mieszkańców, którzy już w najbliższą niedzielę chcą poczuć ciepło bożonarodzeniowej atmosfery, nie może zabraknąć na Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowym

Tradycyjny kiermasz świąteczny rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 18. Bogato zastawione świątecznymi specjałami i ozdobami stoiska będą czekały na wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli kupić prezentów dla rodziny i znajomych oraz smakołyków, bądź stroików na wigilijny stół.

Moc świątecznych atrakcji

Ale nie tylko z tego powodu warto przyjść 18 grudnia do parku. Dla dzieci atrakcją będzie z pewnością zagroda ze zwierzętami. Ponadto o godz. 12 dojdzie do najbardziej radosnego punktu jarmarku, czyli przyjazdu Świętego Mikołaja i jego pomocników. Aby rozgrzać przede wszystkim zmarznięte dzieci, Śnieżynki zaproponują wspólny zimowy taniec, a następnie każdy będzie mógł wziąć udział w interaktywnym spektaklu „Czarodziejski Puch”. Od godz. 13.30 Święty Mikołaj rozpocznie obdarowywanie dzieci upominkami (organizatorzy zapewniają, że żadna pociecha nie odejdzie z pustymi rękami) i pozowanie do wspólnych zdjęć.
Na godz. 15 zaplanowano taneczny pokaz na sztucznym lodowisku. W roli głównej wystąpią dzieci z profesjonalnej grupy łyżwiarskiej Figure Skating Academy Warsaw. Powstały przed czterema laty zespół ma w założeniu zrzeszać przyszłych mistrzów olimpijskich. Założycielem jest Anna Rechnio – łyżwiarka i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich oraz Agnieszka Dąbrowska-Perzyna, trener I klasy łyżwiarstwa figurowego, choreograf taneczny, oraz doktor nauk o kulturze fizycznej. Po zawodowcach lodowisko otworzy się dla wszystkich, również dla początkujących. Wcześniej, od godz. 10 do 14 instruktorzy GOSiR-u będą pomagali w nauce jazdy na łyżwach.

Wspólny wigilijny stół

Tego wyjątkowego dnia każdy będzie miał również możliwość złożenia życzeń i podzielenia się opłatkiem z włodarzami miasta oraz wszystkimi obecnymi. Gminna Wigilia rozpocznie się o godz. 14.15. Na przybyłych będzie czekał poczęstunek.

– Przygotowujemy po 700 porcji wigilijnych pierogów, postnej kapusty z grzybami, czerwonego barszczu, śledzi i piernika – zaprasza Joanna Muszyńska-Dziurny, kierownik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej urzędu gminy Konstancin-Jeziorna.

Gościem specjalnym jarmarku będzie góralska kapela Śwarni z Suchego koło Poronina, która umili czas kolędami i pasterkami.
Wydarzeniu patronuje „Kurier Południowy”.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię