GÓRA KALWARIA Pomyślna wiadomość: Góra Kalwaria dostała unijną dotację na budowę placu targowego. Gminie przyznano prawie milion złotych.


Targowisko powstanie w pobliżu cmentarza parafialnego w Górze Kalwarii, u zbiegu ulic Budowlanych i Zakalwaria.

– Zamierzamy ogłosić przetarg na wykonawcę w bieżącym roku, a w przyszłym – zrealizować inwestycję – informuje burmistrz Dariusz Zieliński.

Kalwaryjskie targowisko będzie przypominać to widoczne na zdjęciu, znajdujące się w Żołyni na Podkarpaciu (przedstawiciele urzędu gminy oglądali je dwa miesiące temu). Spełniać więc będzie wszelkie standardy. W przeciwieństwie do obecnego placu targowego przy ul. Mariańskiej. Dotychczasowe targowisko, usytuowane w centrum miasta, generuje też utrudnienia komunikacyjne i w konsekwencji zagraża uczestnikom ruchu.

Podpisanie umowy o dofinansowanie nastąpiło 5 września w warszawskim Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Na zdjęciu (od lewej): marszałek województwa Adam Struzik, burmistrz Dariusz Zieliński i skarbnik gminy Ewa Sobiepanek.

Dotacje na nowe targowiska otrzymały 24 mazowieckie gminy. Pieniądze (łącznie 22 mln zł) przyznano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię