Milion złotych dla mieszkańców

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Samorząd Konstancina-Jeziorny ponownie przeznaczy 1 milion złotych na projekty mieszkańców zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków do edycji 2018 rozpocznie się już 3 kwietnia.


Do podziału milion

W poniedziałek (27 lutego) poznaliśmy kwotę Budżetu Obywatelskiego Gminy Konstancin-Jeziorna na 2018 rok. Samorząd na przedsięwzięcia mieszkańców zarezerwował znów 1 milion złotych, z czego: 700 tys. zł na inwestycje i 300 tys. zł na projekty „pozostałe” z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Podobnie jak w poprzedniej edycji, także i w tej jest ograniczenie – maksymalna wartość zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł – dla inwestycji i 50 tys. zł – dla projektów „pozostałych”.

Mieszkańcy zgłaszają i decydują

Nabór wniosków rozpocznie się 3 kwietnia i potrwa cztery tygodnie (do 28 kwietnia). Zgodnie z regulaminem, możliwość zgłaszania projektów do BO 2018 – muszą to być przedsięwzięcia, których realizacja leży w gestii lokalnego samorządu – mają wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 13 lat.

Uwaga! Nie mogą to być zadania, które zakładają wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej lub wykonanie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania, które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych elementów.

W tym roku jest też kilka nowości

Najważniejszą z nich jest możliwość złożenia wniosku, w tym wprowadzania do niego ewentualnych uzupełnień i poprawek, przez Internet. Ponadto każdy uprawniony mieszkaniec gminy, bez wychodzenia z domu i za pomocą jednego „kliknięcia”, będzie mógł oddać głos na wybrany projekt. Oczywiście samorząd nie rezygnuje z formy tradycyjnej. Wzorem lat ubiegłych, głosować będzie można także w wyznaczonych puntach. Bez zmian pozostaje m.in. obowiązek dołączenia do wniosku listy poparcia co najmniej 15 mieszkańców gminy, określenie szacunkowych kosztów przedsięwzięcia oraz minimalny pułap 30 głosów jaki musi zebrać projekt, aby trafić do realizacji. Nie zmieniły się także wzory formularzy i kart do głosowania.

Komisja powołana

W poniedziałek (27 lutego) burmistrz Kazimierz Jańczuk powołał również komisję opiniującą wnioski i przeprowadzającą procedurę kształtowania BO w składzie:

  • Ryszard Machałek – I zastępca burmistrza gminy;
  • Patryk Siepsiak – kierownik Biura Komunikacji Społecznej,
  • Andrzej Trębicki – kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów,
  • Elżbieta Bartoszewska – zastępca Kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego,
  • Edyta Markiewicz-Brzozowska – dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury,
  • Maria Kalicińska – mieszkanka Konstancina-Jeziorny
  • Łukasz Kamiński – mieszkaniec Konstancina-Jeziorny,
  • Zbigniew Durajczyk – mieszkaniec Cieciszewa,
  • Katarzyna Grewińska – mieszkanka Konstancina-Jeziorny
  • Anna Kordas-Szwacińska – mieszkanka Konstancina-Jeziorny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię