Miliony litrów odpadów chemicznych trafiło do naszego powiatu!

1

PRAŻMÓW/ KONSTANCIN-JEZIORNA Jako pierwsi pisaliśmy o nielegalnych składowiskach odpadów chemicznych, które znajdowały się w Nowym Prażmowie i Habdzinie. Sprawa nadzorowana przez prokuraturę rejonową jest rozwojowa, a policjanci szukają kolejnych tropów

W ostatnim czasie odkryto dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych – 3 maja w Nowym Prażmowie, a wczoraj w Habdzinie.

Składowanie odpadów chemicznych w miejscach do tego niewyznaczonych stanowi zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego.
– To nieodpowiedzialność i przestępstwo! – podkreślają policjanci.
Wczoraj w Habdzinie odkryto, że na terenie jednej z posesji składowanych jest 87 pojemników 1000- i 200-litrowych z chemikaliami. W niedzielę, 3 maja policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna, weszli na teren gospodarstwa w Nowym Prażmowie. Tam zwieziono 2 000 beczek. Każda z zawartością około 1000 litrów nieznanej substancji.

Telefon do „przedsiębiorcy” który wynajął gospodarstwo milczy. W obu przypadkach policja współpracuje z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Pobrane zostały próbki substancji do badań. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie ustalają skąd i przez kogo odpady trafiły do naszego powiatu.

Policjanci ostrzegają właścicieli działek, hal i pomieszczeń gospodarczych, przed nieuczciwymi najemcami. Ujawnione chemikalia w gminie Prażmów i Konstancinie -Jeziornie to miliony litrów płynów. Koszty utylizacji tych odpadów mogą ponieść teraz właściciele nieruchomości!

Osoby posiadające wiedzę w tej sprawie prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie tel. 47 72 45 213 lub z komisariatem policji w Konstancinie- Jeziornie tel. 47 72 45 861.
Policjanci ponownie apelują do mieszkańców, by wynajmując pomieszczenia gospodarcze, czy też działkę zapoznali się z dokumentacją dotyczącą działalności gospodarczej najemcy, czy też w jakim celu i przeznaczeniu ma służyć wynajem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię