Minął już rok od śmierci Pawła Królikowskiego. Aktor mieszkał w Zalesiu Górnym

0

W sobotę minął rok od śmierci Pawła Królikowskiego. Zmarł 27 lutego 2020 rano w wieku 58 lat. Paweł Królikowski – aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, prezenter i realizator telewizyjny oraz prezes Związku Artystów Scen Polskich. Był mieszkańcem Zalesia Górnego

Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat, walczył z chorobą pięć lat. W 2015 roku przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Operacji neurochirurgicznej musiał się poddać również w 2019 r.

W naszej pamięci zapisał się jako aktor, prezenter i realizator telewizyjny. W 2018 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Paweł Królikowski mieszkał w Zalesiu Górnym. Zalesianie zapamiętali go także jako miłego, niezwykle sympatycznego sąsiada, aktywnego i chętnie angażującego się w lokalne inicjatywy.

Był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Do związku należy Dom Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w Skolimowie. Aktor niedługo przed śmiercią uczestniczył w teledysku “Jest taki dom”. Piosenka powstała z myślą o Domu Aktora w Skolimowie i jego mieszkańcach. W nagraniu wzięło udział wiele wybitnych gwiazd, między innymi Paweł Królikowski z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską. Był to jeden z ostatnich projektów aktora.

Aktor pozostawił żonę, również aktorkę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci. W dniu śmierci męża tak aktorka napisała na swoim profilu na instagramie:

 „Pawku, najlepsza podroży mojego życia, w kontakcie”

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię