Minister Mariusz Błaszczak odwiedził Piaseczno

0

PIASECZNO Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy powołania Policji. Podczas uroczystości, w których brał udział między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak stołeczni policjanci otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe, odznaki policyjne oraz nominacje na wyższy stopień służbowy


Stołeczne obchody Święta Policji rozpoczęła msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Uroczysty apel rozpoczął się w Piasecznie w samo południe.
– Święto Policji to doskonała okazja, by podziękować stołecznym policjantom za ich codzienną, trudną służbę – powiedział Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. – Skala przestępczości z roku na rok spada, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do policji systematycznie rośnie.

Uhonorowani, nagrodzeni, nominowani

Święto Policji to okazja do uhonorowania policjantów i pracowników policji. W tym roku w całym garnizonie stołecznym 1 policjant został odznaczony Krzyżem Zasługi, 106 – medalem „Za Długoletnią Służbę”, 90 zostało wyróżnionych odznaką „Zasłużony Policjant”. Tradycyjnie Święto Policji to także czas awansów. Ponad 3 tys. policjantek i policjantów garnizonu stołecznego otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie, w tym 205 w korpusie oficerów.
Ponadto podczas uroczystości na placu 15 funkcjonariuszy otrzymało nagrody przyznane przez Komendanta Stołecznego Policji. Okolicznościowymi grawertonami wyróżniono natomiast 17. Specjalną Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej przyznaną przez Komendanta Stołecznego Policji otrzymało 13 policjantów.

Serce polskiej policji

– Podziękowania należą się wszystkim funkcjonariuszom polskiej policji za służbę, za to, że stoicie na straży prawa i porządku, że jesteście zawsze wtedy, kiedy inni potrzebują waszej pomocy – powiedział minister Mariusz Błaszczak. – Polska jest dziś krajem bezpiecznym. Mieszkańcy czują się bezpiecznie. To rezultat waszej służby. Dziękuję za służbę w wyjątkowym garnizonie, w największym w Polsce mieście, w którym mieszczą się siedziby instytucji państwowych i toczy się najbardziej energiczne życie.
– Garnizon stołeczny jest sercem polskiej policji – powiedział Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. – To tutaj ogniskują się największe zagrożenia i największe wydarzenia.
– Działajcie tak, by obywatele czuli się bezpiecznie – powiedział do policjantów Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera. – Dbałość o porządek, bezpieczeństwo, przestrzeganie prawa jest podstawowym elementem, który musi być codziennie wypełniany. Wszystkim awansowanym i wyróżnionym gratuluję i zapewniam, że w ramach swoich możliwości i kompetencji będę z Państwem współpracował.

Pod okiem piaseczyńskich przedszkolaków

Uroczystości na placu w Oddziale Prewencji Policji zakończyła defilada Kompanii Reprezentacyjnej Policji z pocztem sztandarowym KSP i Orkiestrą Reprezentacyjnej Policji. Po części oficjalnej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył upominki przedszkolakom z piaseczyńskiego Radosnego Przedszkola, którzy z zaciekawieniem przyglądali się policyjnej uroczystości. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie najmłodszych z ministrem, Komendantem Głównym Policji i Komendantem Stołecznym Policji.

AB/policja.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię