Miss Polonia odwiedziła szkołę w Zalesiu Dolnym

0

PIASECZNO W ramach ogólnopolskiej kampanii „TAK dla zdrowia rodziny” w Szkole Podstawowej nr 2 w Piasecznie odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 4-8, poświęcone profilaktyce zdrowotnej. W spotkaniu wzięła udział Ewa Jakubiec, ambasadorka kampanii i tegoroczna Miss Polski


Kampania realizowana jest przez fundację Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych w partnerstwie z Medyczną Racją Stanu. Patronat nad nią sprawuje Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Spotkanie rozpoczął prof. Artur Mamcarz, który opowiedział dzieciom jak zdrowo żyć i właściwie się odżywiać. Potem przyszedł czas na Ewę Jakubiec, która jest nie tylko Miss Polonią, ale też dyplomowaną pielęgniarką i propagatorką zdrowego stylu życia.
– Najważniejsza jest profilaktyka – mówiła 27-latka. – Na pewno warto zdrowo się odżywiać, jeść owoce, warzywa, białko. Ale też zadbać o ruch – przekonywała. Najpiękniejsza Polka zdradziła, że lubi zjeść na śniadanie płatki z mlekiem i nie lubi… siłowni. Zamiast tego jeździ na rowerze, pływa kajakiem i chodzi po górach.
Warto znaleźć sobie taką aktywność, która sprawi wam przyjemność – radziła. – W waszym wieku dzienna dawka umiarkowanego i intensywnego ruchu powinna wynosić około 60 min. Należy dbać o swoje ciało, ale nie zaniedbywać też sfery psychicznej i społecznej. Ważny jest też sen i profilaktyka zdrowotna, w tym szczepienia.

Następnie nadszedł czas na pytania od dzieci. Uczniowie chcieli wiedzieć, czy Ewa Jakubiec uprawiała jakiś sport i jak radzić sobie z nieprzyjemnymi badaniami, w tym pobieraniem krwi. Padło też pytanie o to, jak często można jeść fast food, żeby nie odbiło się to negatywnie na zdrowiu.
Najlepiej, jeśli tego typu jedzenie będziecie przygotowywali sobie sami ze zdrowych, a nie przetworzonych produktów – doradziła najpiękniejsza Polka. – Ja też tak robię. Sama przygotowuję też słodycze, w tym moje ulubione brownie…

Spotkanie zwieńczyło wspólne zdjęcie z uczniami podstawówki.
Realizowana w wielu szkołach na terenie Polski kampania ma skłonić dzieci do dbania o zdrowie. Według najnowszych badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowy styl życia, w tym profilaktyka, pozwalają o połowę zmniejszyć ryzyko zachorowania na poważne choroby, w tym nowotwory. Dlatego warto regularnie robić badania przesiewowe, szczepienia, testy w kierunku onkogennych wirusów, dbać o sferę emocjonalną, prawidłowe odżywianie, odpowiednią dawkę ruchu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię