Mistrz z Piaseczna

0

PIASECZNO Mieszkaniec Piaseczna Maciej Górzyński został Mistrzem Polski Masters w maratonie w kategorii wiekowej 50-54. Mistrzostwa odbyły się w październiku podczas Koral Maratonu wchodzącego w skład Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju

Trasa prowadziła po dwóch pętlach, każda długości 21 kilometrów, w okolicach Krynicy Zdroju i była bardzo wymagająca ze względu na – nietypowe na tym dystansie – niemal 500 metrów przewyższeń. – Przed startem przeanalizowałem listę startową i potencjalnych konkurentów, nie mogę jednak powiedzieć, że byłem pewny medalu czy tym bardziej zwycięstwa – mówi Maciej Górzyński. – Celem było jednak właśnie zdobycie złota, a nie osiągnięcie konkretnego wyniku czasowego.
Występ w tych zawodach był zarazem jego udziałem (tym razem jako zawodnik) w organizowanym przez Fundację Woodrun, którą współkieruje, charytatywnym biegu Global Charity Race.
Przy okazji zapraszam wszystkich także do dołączenia (www.globalcharityrace.com) – dodaje mieszkaniec Piaseczna. – Traktuje te zawody jako zwieńczenie 20 lat mojego biegania. Był to sukces wypracowany wieloma latami treningów i doświadczeń w zawodach.
Kolejnym celem sportowym Macieja Górzyńskiego będą teraz biegi górskie, choć już nie asfaltowe.
Zachęcam wszystkich do regularnej aktywności biegowej – podsumowuje zawodnik – To najprostsza forma ruchu, przynosząca olbrzymią satysfakcję i mająca bardzo pozytywne efekty dla zdrowia.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię