Mistrzostwa dzieci w hokeja. Przyjechała nawet Legia!

0

PIASECZNO W piątek na stadionie miejskim odbyły się IV otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Żaka w hokeju na lodzie. Triumfowali zawodnicy Legii Warszawa, ale nasi hokeiści też zaprezentowali się całkiem nieźle


Od tego roku przy lodowisku w Piasecznie działa klub hokejowy (aktualnie wybierana jest jego nazwa), skupiający dzieci, młodzież i dorosłych z terenu gminy. W piątek odbyły się zawody, które miały na celu zweryfikowanie umiejętności młodych zawodników. W turnieju wystartowały cztery drużyny. Oprócz warszawskiej Legii były to jeszcze dwa lokalne teamy z Zalesia Dolnego i jeden z Piaseczna. Mecze trwały po osiem minut, a na lodzie w jednym czasie mogło przebywać trzech zawodników z jednej drużyny. Bezkonkurencyjni okazali się hokeiści Legii Warszawa, ale nasi zawodnicy nie poddali się bez walki.
Tydzień wcześniej na piaseczyńskim lodowisku rywalizowali dorośli. W szranki stanęły drużyny KS Grawitacja (1. miejsce), Torpeda Warszawa i Pogoń Góra Kalwaria. Było sporo ostrej, męskiej gry i równie dużo emocji. Obydwa turnieje zostały zorganizowane przy współpracy z Łukaszem Sibińskim, trenerem hokeja i łyżwiarstwa figurowego, który współpracuje także z piaseczyńskim klubem hokejowym.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię