„Mistrzowskie” parkowanie

6

PIASECZNO W piątek przed południem jeden z kierowców kompletnie zatarasował chodnik biegnący wzdłuż ulicy Fabrycznej w centrum miasta


Samochód stał na chodniku przez ponad dwie godziny. Po około godzinie przyjechała straż miejska i założyła na koło blokadę. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 100 zł i punktem karnym.
– Żadne „pomysły” kierowców już nas nie szokują – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej w Piasecznie. – W ubiegłym roku wystawiliśmy 1479 mandatów za złe parkowanie na łączną kwotę 195,5 tys. zł. Skierowaliśmy też 94 wnioski o ukaranie kierowców, którzy nie przyjęli mandatów do sądu.
Najcięższym przewinieniem jest parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych, co kosztuje 500 zł i 5 punktów karnych. 300 zł można zarobić za parkowanie w obrębie skrzyżowania. Zajęcie chodnika czy trawnika karane jest mandatem w wysokości 100 zł.

TW

6 KOMENTARZE

  1. U nas na wsi na planie skrzyżowania jest ulica Strażacka ,a na niej codziennie takie obrazki.
    Naszym stróżom prawa skończyły się bloczki ? a może mają zakaz ze względu na „Ministerstwo” które tam się znajduje ?

  2. No to niewiele się dzieję w tym Piasecznie że o takich sprawach ktoś napisał artykuł.
    Prawdziwa zbrodnia, powinni od razu rozstrzelać tego kierowcę.

  3. Zapraszam straż miejską częściej do Zalesia Górnego . Przy stacji samochody parkują na chodniku i uniemożliwiają niepełnosprawnym przejazd na wózkach inwalidzkich . Również matki z dziećmi w wózkach muszą zjeżdżać z wysokiego krawężnika na jezdnię bo panowie kierowcy zastawiają przejście nieprawidłowo zaparkowanymi samochodami. To dzieje się nagminnie. Może często wypisywane mandaty powstrzymają ten proceder.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię