Młody snowboardzista spisał się na medal. A właściwie trzy medale!

0

PIASECZNO Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w Ustrzykach Dolnych Filip Orlik z Piaseczna zdobył dwa złote medale i jeden brązowy w konkurencjach snowboardowych


Młody snowboardzista (stoi na najwyższym stopniu podium) trenuje pod okiem trzykrotnego olimpijczyka Michała Ligockiego

Złote medale i tym samym tytuły Mistrza Polski Juniorów Młodszych nasz zawodnik zdobył w konkurencjach Big Air oraz Snowboardcross. Do tego dołożył jeszcze brąz w konkurencji Slopestyle.
– Start w Snowboardcrossie, którego na co dzień Filip nie trenuje, potraktowaliśmy jako „rozgrzewkę” przed głównymi konkurencjami freestylowymi – mówi Paweł Orlik, tata młodego snowboardzisty.
Warto przypomnieć, że zawodnik ma już na koncie tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych w konkurencji Slopestyle, który zdobył latem ubiegłego roku w Zakopanem. Filip od urodzenia mieszka i uczy się w Piasecznie. Od kilku lat trenuje freestyle snowboarding w klubie Freestyle Club, pod okiem trzykrotnego olimpijczyka Michała Ligockiego. Jego pierwszy poważny sukces to tytuł wicemistrza Polski młodzików we freestyle snowboardingu w konkurencji Big Air, zdobyty w lutym 2016 roku również w Zakopanem.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię