Młody zawodnik z Józefosławia trzeci w kartingowych Mistrzostwach Polski

0

PIASECZNO Niedawno dobiegła końca trzecia, finałowa runda Kartingowych Mistrzostw Polski z udziałem 10-letniego Szymona Łykowskiego, mieszkańca Józefosławia. W klasyfikacji generalnej Szymon zajął trzecie miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej


Chłopiec jeździ w kartingu wyczynowym od kilku lat. Wszystko zaczęło się od tego, gdy zobaczył reklamę szkoły gokartowej i poprosił rodziców, aby zapisali go na zajęcia. Obecnie jeździ wyczynowym gokartem marki CRG w zespole MK Racing Team, który osiąga prędkość maksymalną dochodzącą do 110 km/h. Aby nim manewrować potrzebny jest nie tylko refleks, ale też spora siła. Dlatego Szymon biega, chodzi na basen i siłownię. Do tego dochodzą treningi i zawody kartingowe. Od początku w jego pasji bardzo wspierają go rodzice. W tym roku na wysokości zadania stanęła także gmina Piaseczno, przyznając mu stypendium sportowe. 10-latek czuje się wspierany i doceniany, co przekłada się na świetne wyniki. Po rundach w Poznaniu i Słomczynie był drugi, jednak po ostatnich zawodach w Bydgoszczy spadł na trzecią pozycję, co i tak jest rewelacyjnym rezultatem biorąc pod uwagę, że konkurencja w tym sporcie jest naprawdę duża.
Już nie możemy doczekać się organizowanej przez Polski Związek Motorowy podsumowującej sezon gali, podczas której nasz syn odbierze wymarzoną szarfę – mówi Sandra Łykowska, mama 10-latka.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię