KICKBOXING To był dzień pełen prawdziwych sportowych emocji! W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbyła się bowiem piąta edycja turnieju Kickboxingu dla dzieci i kadetów „Piaseczno Open”. Patronat nad nim objął Kurier Południowy


Wysoką rangę imprezy podkreśla chyba najlepiej obecność sportowców z najlepszych klubów w Polsce. Tym razem o zwycięstwo rywalizowało ze sobą aż 250 zawodników z 14 klubów. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał przewodniczący rady gminy Piotr Obłoza.
– Pierwszy zaczyn imprezy tego typu był w Piasecznie już kilkanaście lat temu i teraz jest to kontynuacja – powiedział Piotr Obłoza. – Bardzo fajnie, że możecie powalczyć i pokazać tu swoją sportową pasję i zaciętość, a przy okazji nawiązać nowe przyjaźnie. Gratuluję organizatorom i wszystkim obecnym. Pokazujcie dalej swój kunszt w sztukach walki.

Pojedynki najmłodszych toczyły się w formie zabawy na pałki piankowe z elementami rywalizacji, choć trzeba podkreślić, że wielu młodych kickboxerów podchodziło do nich jak najbardziej na poważnie. Kadeci walczyli z kolei w formułach Pointfighting i Light contact, a w trakcie turnieju obejrzeć można było również najlepszych Pointfighterów w Polsce, którzy rozegrali pojedynki w ramach cyklu Pointfighting Elite Cup. Ich zwycięzcami zostali Tomasz Kurzeja i Patrycja Jaworska – zawodnicy trenera Bartosza Baczyńskiego z X Fight Piaseczno.
– Oprócz nich z młodszych zawodników naszego klubu na wyróżnienie zasługują z pewnością Sebastian Sas, Mikołaj Dąbrowski, Kacper Zalewski, Natalia Woińska, Tomasz Bednarczyk, Martyna Wieteska, Cezary Aderek, Rafał Wójcik i Klaudiusz Świstulki oraz Mateusz Śliwiński, którzy wygrali swoje kategorie wagowe – podsumowuje Mariusz Niziołek, trener X Fight Piaseczno. – Dobrze zaprezentowały się również w swoim debiucie na zawodach Oliwia i Marta Ściągaj. Oliwia zdobyła złoty, a Marta srebrny medal. Wszystko wskazuje na to, że rośnie nam kolejne pokolenie przyszłych mistrzów kickboxingu, którzy pójdą w ślady swoich starszych, utytułowanych kolegów.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię