Młodzi duchem rozpoczęli kolejny rok akademicki

0

TARCZYN Uroczyste otwarcie tarczyńskiego Uniwersytetu III Wieku przyciągnęło liczne grono studentów. 12 września atmosfera na Sali Teatralnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie była pełna entuzjazmu i optymizmu, a sam dzień bardzo uroczysty.

Studentów przywitał Alfred Kohn Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie. Miłe słowo skierowała do studentów Barbara Galicz Burmistrz Tarczyna, w którym podkreśliła znaczenie edukacji przez całe życie i zachęcała studentów do wykorzystywania swojego czasu na zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności. Burmistrz Tarczyna zaznaczyła, że to właśnie osoby starsze są dla dzieci i młodzieży skarbnicą wiedzy, z której mogą czerpać. Podziękowała także Joannie Zielińskiej opiekunce Uniwersytetu Trzeciego za znakomity wybór tematów i doskonałą organizację oraz dyrektorowi GOK za pomoc w działalności uniwersytetu. Na koniec życzyła wszystkim realizacji wszystkich planów i spełniania marzeń.

Uroczystość uświetniły dwa koncerty. W wykonaniu chóru „Tarczynianie” publiczność usłyszała kilka pieśni ludowych oraz warszawskich. Zakończeniem uroczystości był koncert zatytułowany „Miłość na koniec lata” w wykonaniu Magdaleny Frączak-Horoszkiewicz, której akompaniował znakomity akordeonista Grzegorz Toporowski.

Otwarcie roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku z pewnością było wyjątkowym wydarzeniem, które napełniło uczestników nadzieją i motywacja do dalszej nauki i rozwoju osobistego. Uniwersytet to miejsce, gdzie wiek nie ma znaczenia, najważniejszy jest rozwój osobisty i ciekawość świata.

Fot. Marek Zdrzyłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię