PIASECZNO Dwudziestoosobowa grupa dzieci polskiego pochodzenia z Wołynia wraz z opiekunami przyjechała do Piaseczna dzięki współpracy Fundacji Pomóż Dorosnąć, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. W Polsce spędzą dziewięć dni wypełnionych atrakcjami

Organizatorzy wyjazdu zadbali o to żeby dzieci nie miały czasu na nudę. Młodzi Polacy zza wschodniej granicy zwiedzali już, między innymi, Warszawę, wzięli udział w rejsie po Wiśle i bawili się w Planecie Zalesie. W dniu dzisiejszym odwiedzili z kolei Urząd Miasta, gdzie mieli okazję spotkać się z włodarzami gminy i opowiedzieć jak przebiega ich wakacyjny pobyt w Polsce.
Sympatycznych gości powitali uroczyście wiceburmistrz Daniel Putkiewicz oraz II Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak, a następnie wręczyli im upominki.
Kolejnym punktem programu były zajęcia street art’owe, które – z uwagi na deszczową pogodę – zostały przeniesione do budynku starostwa powiatowego. Wspólnie budowano tam „Miasto Marzeń”. Uczestnicy imprezy wycinali z kartonu domy, przyklejali je do patyków i – po przeniesieniu się pod Krzyż Papieski – instalowali między kostkami – w taki sposób żeby było przestrzennie. Do tego między domami zrobione zostały ulice, chodniki i klomby z papieru. Starosta powiatowy Wojciech Ołdakowski wydał na wszystko, od ręki, pozwolenie na budowę.
A już w najbliższą niedzielę, 23 lipca na Placu Piłsudskiego dla dzieci z Ukrainy wystąpią młode talenty: Mateusz Niewiarowski z Józefosławia, Julianna Stopnicka z Konstancina, Natalia Hryniewicka i Mikołaj Zwierz z Ursynowa oraz Michał Kisielewski ze swoim projektem Kolorofonia. Początek koncertu o godzinie 17. W przypadku deszczowej pogody impreza zostanie przeniesiona do Przystanku Kultura.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię