PIASECZNO YouthCulture jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tym razem organizatorem wydarzenia w Domu Kultury jest Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno


Podczas ostatniego wieczorku o tematyce muzycznej wystąpili młodzi, utalentowani artyści: zespół Empty Words, Dobry Pomysł, Lilac, Paulina Nowak, Mateusz Niewiarowski, Karolina Krzyżanowska oraz Aleksander Otulak.
– Na występ namówił mnie mój przyjaciel, który jest w Młodzieżowej Radzie Gminy – mówi Karolina Krzyżanowska, uczennica Gimnazjum nr 2 Piasecznie. – Śpiewam na przerwach w szkole i stwierdziłam, że spróbuję. Kocham muzykę – od klasyki po rocka. Uważam, że powinna ona przede wszystkim wzbudzać emocje.
Poprzez organizację imprez z cyklu YouthCulture Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno chciałaby promować zdolną młodzież, która potrzebuje rąk do pomocy przy wybijaniu się i realizowaniu swoich marzeń.
– Często nie mamy pojęcia jak wiele zdolnych osób nas otacza na co dzień, a YouthCulture sprawia, że pozornie przeciętni nastolatkowie ukazują swoje, często skrywane, wyjątkowe oblicza – mówi Natalia Kapusta z Młodzieżowej Rady Gminy. – Z drugiej strony wieczorki są idealną okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze z rodziną i przyjaciółmi. Nieraz mamy chęć pójścia na dobry koncert czy spektakl teatralny, co wiąże się z wydatkami, dlatego stworzyłam YouthCulture, które daje szansę zetknięcia się z kulturą na naprawdę wysokim poziomie i do tego kompletnie za darmo. Kolejny wieczorek planowany jest na 30 maja (wtorek), również w Domu Kultury o godzinie 18.
– Co to tematyki, to obejmę to dozą tajemniczości – mówi Natalia Kapusta. – Wszystkie informacje należy bacznie śledzić na fanpagu YouthCulture na Facebooku.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię