Młodzi kickboxerzy nabierają doświadczenia

0

PIASECZNO W zeszłą sobotę w sali na Stadionie Miejskim w Piasecznie mogliśmy podziwiać rywalizację najmłodszych Kickboxerów Klubu Sportowego X Fight

Zawody rozgrywane były w trzech grupach wiekowych: Dzieci młodsze (5-7 lat), Dzieci starsze (8-10 lat) oraz Kadeci młodsi (10-13 lat). Najmłodsi rywalizowali w formule soft contact, która polega na szermierce z użyciem pałek piankowych. Jest to zupełnie bezpieczna forma zabawy z elementami rywalizacji, która stanowi doskonałe przygotowanie do innych formuł Kickboxingu. Choć najmniej doświadczeni uczestnicy mieli zaledwie pięć lat, to dzielnie stawiali czoła swoim nieco starszym kolegom.
Kadeci skrzyżowali z kolei rękawice w formułach Pointfighting i Light contact. Obie te formuły wymagają doskonałej techniki i szybkości. O przyznaniu punktów decyduje pierwsze trafienie, dlatego aby wygrać walkę należy być cały czas w pełni skoncentrowanym. Przypomnijmy, że to właśnie w tej formule KS X Fight na Mistrzostwach Polski Kadetów w 2019 roku zdobył tytuł najlepszego klubu w Polsce. – Mimo młodego wieku uczestników rywalizacja była niezwykle emocjonująca, co było widać najbardziej po reakcji rodziców, którzy entuzjastycznie kibicowali swoim pociechom – mówi Marcin Pałuba, trener w X Fight Piaseczno.
Dla najlepszych czekały ciekawe nagrody ufundowane przez firmę „Sport Masters” i „Jump World”, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał doświadczony skład licencjonowanych sędziów PZKB.
Już siódmego marca będziemy znów świadkami zmagań młodych kickboxerów. Do hali GOSiR-u przy ulicy Sikorskiego przyjadą wówczas ekipy z całego kraju na coroczny turniej kickboxingu „Piaseczno Open”.

Grzegorz Tylec/fot. Marcin Pałuba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię