Młodzi piłkarze Kosy Konstancin awansowali do Centralnej Ligi Juniorów

0

KONSTANCIN-JEZIORNA To bez wątpienia największy sukces lokalnej piłki młodzieżowej w ostatnich latach. Chłopcy z rocznika 2006 wygrali w niedzielę w Jazgarzewie rewanżowe spotkanie barażowe z MOPS Białystok (6:0) i tym samym zakwalifikowali się do najwyższej juniorskiej klasy rozgrywkowej w Polsce


– To historyczny awans naszego klubu w 20. rocznicę jego istnienia – podkreśla Tomasz Citkowicz, trener drużyny z rocznika 2006. – Udowodniliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem dumny z chłopaków. Wierzę, że nie osiągnęli jeszcze kresu swoich możliwości.
W grupie A CLJ U-15, która rozpocznie rozgrywki wiosną, będzie rywalizowało 8 drużyn. Jest to elita tego rocznika z czterech województw. Aby do niej trafić, drużyna Kosy musiała przejść długą i wyboistą drogę. Najpierw wygrała Ekstraligę Mazowsza, potem potwierdziła swoją dominację w barażach. Teraz, jako absolutny debiutant, rywalizować będzie z naprawdę markowymi zespołami jak Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa czy Escola Varsovia.
– W powiecie piaseczyńskim jeszcze żadna juniorska drużyna nie awansowała do CLJ – podkreśla Tomasz Citkowicz. Trzon zespołu stanowią wychowankowie, a więc chłopcy z okolic Konstancina, Piaseczna i Józefosławia, którzy grają ze sobą od 2010 roku. Teraz będą oni mieli okazję pokazać się na arenie krajowej. Zwycięzcy czterech grup (A, B, C i D) przechodzą do play-offów, w których będą rywalizować o Mistrzostwo Polski U-15.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię