Młodzi pingpongiści z medalami! A już w niedzielę kolejne Grand Prix Piaseczna

1

PIASECZNO W ostatni weekend sześciu zawodników UKS Return Piaseczno wzięło udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Impreza była silnie obsadzona, bo w ramach turnieju rywalizowało ze sobą 12 najlepszych młodych pingpongistów z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego

– Byliśmy najliczniejszą ekipą w całej stawce – mówi Maciej Chojnicki, trener UKS Return Piaseczno. – Za ilością poszła też jakość, bo każdy z naszych zawodników zakończył turniej w czołowej ósemce. Szczególnie udanie zaprezentowała się w turnieju indywidualnym Wiktoria Wiencek, zdobywając trzecie miejsce. Brąz przypadł również w udziale w deblu Patrykowi Dubiniakowi i Patrykowi Burakowskiemu, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali zresztą… swoich klubowych kolegów. W turnieju dziewczyn dalsze miejsca zajęli Oliwia Wiencek (siódme miejsce) i duet Wiktoria Wiencek/Oliwia Wiencek (czwarte miejsce), w turniej chłopców – Konrad Burakowski (czwarte miejsce), Feliks Gulan i Patryk Dubiniak (piąte, szóste miejsce) i Patryk Burakowski (siódme miejsce). Już wkrótce na naszych młodych pingpongistów czeka jednak jeszcze poważniejszy test – Mistrzostwa Polski w Dębicy.

W najbliższą niedzielę, po miesięcznej przerwie, tenisiści stołowi wracają również do gry w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorzy zapraszają zarówno dzieci i dorosłych, jak i amatorów oraz profesjonalistów. Zawody zostaną rozegrane aż w ośmiu konkurencjach, co sprawia, że każdy – niezależnie od wieku czy poziomu sportowego – znajdzie coś dla siebie. Na najlepszych czekają puchary, medale i nagrody o łącznej wartości ponad 2000 złotych. W trakcie imprezy odbędą się także konkursy z nagrodami oraz loteria nagród. Wśród nich do wylosowania koszulka Jakuba Dyjasa – aktualnego Mistrza Polski w tenisie stołowym. Start: g. 10 – amatorzy (powyżej 18 roku życia), g. 12.30 – deble, g. 14.30 – Open (wszyscy chętni) i g. 16:30 – Dzieci. Patronem medialnym imprezy jest Kurier Południowy.

Tyl.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię