Młodzi radni wolą boisko od skateparku

0

PIASECZNO W ramach grudniowej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno omówiono, między innymi, plany młodych radnych na przyszły rok

Sesja w sali konferencyjnej urzędu gminy rozpoczęła się od sprawozdania z realizacji projektu „Piaseczno dla młodzieży”. Oprócz spraw związanych z wewnętrznym funkcjonowaniem rady młodzi radni postanowili również zabrać głos w sprawie uchwalenia swojego stanowiska wobec zagospodarowania terenu przy ulicy Cyraneczki w Julianowie. Koncepcja zbudowania w tym miejscu skateparku spotkała się bowiem ze stanowczym sprzeciwem części okolicznych mieszkańców.

– Jednym z pomysłów młodzieży jest budowa dodatkowych boisk do siatkówki na terenie gminy Piaseczno – przedstawił treść uchwały Szymon Król, opiekun Organu Doradczego Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno. – Teren przy ulicy Cyraneczki jest idealny na takie boisko, a koszt jego budowy jest o wiele niższy niż budowy skateparku. Co więcej, boisko do siatkówki mogłoby służyć większej grupie mieszkańców. Młodzieżowa rada rekomenduje więc przeniesienie skateparku do innej lokalizacji, a na jego miejsce wybudowanie boiska do siatkówki lub piłki nożnej, które zwiększyłoby powierzchnię terenów zielonych i rekreacyjnych.

Po krótkiej dyskusji radni podjęli uchwałę większością głosów. W przyszłym roku Młodzieżowa Rada Gmina Piaseczno planuje, między innymi, nawiązać bliższą współpracę z piaseczyńskim muzeum, biblioteką i senioralną Przystanią pod Klonami. Ponadto utworzone grupy projektowe zajmą się ściankami do street artu, organizacją debaty wyborczej z kandydatami do parlamentu oraz przedstawieniem własnych propozycji filmowych do kina plenerowego.

Na zakończenie ostatniej w tym roku sesji głos (w ramach wolnych wniosków) zabrał jeszcze Józef Ciechomski, który stanął w obronie EFFKi – piaseczyńskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych, który ma zostać zlikwidowany po 23 latach działalności. Młodzieżowi radni zdecydowali się utworzyć w tej sprawie kolejną grupę projektową, która ma pomóc w wypracowaniu wspólnego stanowiska.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię