Młodzi siatkarze na medal

0

PIASECZNO W pierwszej połowie sierpnia odbyły się wojewódzkie finały Mistrzostw Mazowsza Kinder Joy of Moving w minisiatkówce chłopców i dziewcząt. Czołowe miejsca zajęli w nich nasi młodzi siatkarze


Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, trenująca dzieci na terenie Piaseczna i okolic, zakwalifikowała się do finałów we wszystkich kategoriach wiekowych dwójek, trójek i czwórek chłopców. Warto podkreślić, że w trójkach akademia Mistrza Olimpijskiego z Montrealu wprowadziła do finałów aż dwa zespoły.
Finały Mistrzostw Mazowsza są także eliminacjami do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce – awansują tylko drużyny z pierwszego i drugiego miejsca. Ostatecznie nasi młodzi siatkarze zdobyli złoty medal w kategorii dwójek i dwa srebra w kategorii trójek oraz czwórek, zapewniając sobie udział w Finałach Mistrzostw Polski. Tuż za podium, na 4. miejscu uplasował się drugi zespół trójek, osłabiony brakiem dwóch kontuzjowanych zawodników.
– Tak dobry wynik osiągnęliśmy dzięki ciężkiej pracy zawodników i trenerów ASTW, w tym Roberta Wójtowicza i Jakuba Skowrońskiego oraz znakomitej współpracy m.in. z gminą Piaseczno, piaseczyńskim GOSiR-em oraz szkołami w Józefosławiu, Piasecznie i Zalesiu Górnym – podkreśla Arkadiusz Głowacki, jeden z trenerów ASTW.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię