Młodzież odbyła szkolenie zawodowe w Irlandii

1

PIASECZNO W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, korzystającego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa, Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie wziął udział w projekcie „Wyższe kwalifikacje dzięki stażom”


Poprzez uczestnictwo w zagranicznych stażach uczniowie mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zwiększyć kompetencje językowe oraz interpersonalne.
– Młodzież uczyła się samodzielności, pracy w zespole i radzenia sobie ze stresem – mówi Anna Kielan, która razem z Bożeną Rosłoń koordynowała projekt. – Zajęcia za granicą wpływały też na kreatywność.
W stażach brali udział uczniowie technikum (71 osób) kształcący się w pięciu zawodach: technik informatyk, technik teleinformatyk, technik elektronik, technik pojazdów samochodowych oraz technik organizacji reklamy, którzy wyjechali na dwa tygodnie do Irlandii. Każdy uczestnik był zobowiązany zaliczyć wcześniej specjalny kurs obejmujący 40-godzinne przygotowanie językowe, a także zajęcia kulturowe i pedagogiczne. Pierwsze dwie grupy wyjechały do hrabstwa Kerry wiosną, kolejne kształciły się w październiku. Na miejscu zostali przydzieleni do irlandzkich opiekunów projektu.
– Młodzież pracowała codziennie, z wyjątkiem świąt i weekendów – mówi Anna Kielan. – Ale mieli też w końcu czas na odpoczynek, bo program stażu obejmował dwie wycieczki krajoznawcze, m.in. nad Atlantyk i półwysep Dingle. Fajne było to, że młodzież każdego dnia musiała rozmawiać po angielsku, a także uczyła się obowiązującej na wyspach organizacji pracy. Oprócz tego poznawała zwyczaje i tradycje Irlandczyków.
Na zakończenie każdy z uczestników kursu otrzymał stosowny certyfikat wystawiony po polsku i angielsku przez irlandzką organizację partnerską oraz unijny dokument potwierdzający nabyte kwalifikacje.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Wspaniała kadra .
    Ta szkoła naprawdę wspiera potencjał dzieciaków.To nie wyścig szczurów-tylko indywidualne podejście i stwarzanie możliwości ,oczywiście dla tych ,którzy tego chcą.
    Wyrazy szacunku.
    Wielkie dzięki za Waszą pracę .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię