Młodzież szkolna zagrożona narkomanią i przemocą

0

PIASECZNO Dziś i wczoraj policjanci z Piaseczna prowadzili warsztaty o zagrożeniu narkomanią oraz przemocą wśród młodzieży. Tym razem zajęcia odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Piasecznie. Wzięli w nich udział uczniowie pierwszych klas technikum.

Narkotyki i narkomania to tematy, które policjanci coraz częściej poruszają podczas spotkań z młodzieżą. Podczas zajęć rozmawiają o negatywnych skutkach zażywania narkotyków, nie tylko dla zdrowia ale także dla funkcjonowania młodego człowieka w szkole i w rodzinie. Policjanci mówią również o aspektach prawnych, w tym odpowiedzialności karnej, dotyczącej wszelkich aspektów związanych ze środkami odurzającymi.
Podczas dwudniowych warsztatów przeznaczonych dla uczniów pierwszych klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie, omawiane były między innymi liczne przykłady – w tym te z jakimi policjanci zetknęli się osobiście na terenie powiatu piaseczyńskiego.
Spotkania prowadzone przez policjantów mają również uzmysłowić uczniom, że przezorność, ograniczone zaufanie i świadomość to cechy, które powinien mieć w sobie każdy człowiek spotykający się z propozycją zażycia narkotyku.
Policjanci przygotowali także prezentację dotyczącą walki o wyrwanie się z uzależnienia od środków odurzających. Kolejnym poruszanym podczas warsztatów tematem jest przemoc zarówno ta fizyczna, jak i wirtualna. Jej używanie często kończy się tragicznie.
– O trudnych sprawach warto i trzeba rozmawiać, o czym świadczy zaangażowanie uczniów podczas przeprowadzanych zajęć – mówi nadkom. Jarosław Sawicki prowadzący warsztaty z młodzieżą.

AB/KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię