Młodzież z Katalonii odwiedziła Józefosław

0

PIASECZNO Na początku maja przybyła do nas, w ramach rewizyty, grupa uczniów z Hiszpanii


Jednym z głównych punktów napiętego programu było wspólne zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie

Jedną z głównych atrakcji było zwiedzanie Warszawy. Wcześniej nasi uczniowie przybliżyli Katalończykom historię miasta oraz opowiedzieli o jego najważniejszych zabytkach. Wycieczka zakończyła się kupowaniem pamiątek i spacerem po Starym Mieście. Drugiego dnia pobytu młodzież z Hiszpanii wyszalała się w parku trampolinowym i obejrzała m.in. stadion narodowy. Sporo radości dostarczyło także wspólne ognisko zorganizowane na Zimnych Dołach.

Dzieciaki piekły kiełbaski i chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zabawach i grach integracyjnych. W poniedziałek wszyscy spotkali się w szkole w Józefosławiu, gdzie odbywał się Dzień Języków Obcych. Było przedstawienie, a po nim odbył się konkurs piosenki angielskiej. Goście z Katalonii wzięli udział w konkursie „Name that Tune”, znakomicie się przy tym bawiąc. Wieczorem wszyscy udali się na lotnisko, gdzie odbyło się czułe pożegnanie.

– Program eTwinning, w ramach którego organizowane są tego typu wymiany, nie tylko pozwala szlifować język angielski i udoskonalać umiejętności komunikacji, ale także jest okazją do nawiązania nowych przyjaźni z uczniami z innych krajów – mówi Joanna Kuligowska, nauczycielka ze szkoły w Józefosławiu, która była wcześniej na podobnej wymianie w Hiszpanii.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię