Młodzieżowa Rada Gminy wzorem dla młodych radnych z Łomży

0
Młodzieżowa Rada Gminy wzorem dla młodych radnych z Łomży
źródło: piaseczno.eu

PIASECZNO Na zaproszenie Prezydenta Łomży przedstawiciele prezydium obecnej i poprzedniej młodzieżowej rady w Piasecznie brali udział w III sesji młodzieżowej rady. Spotkanie odbyło się 16 marca


MRG wzorem dla Łomży

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno przekazywała swoje doświadczenia kolegom i koleżankom z nowo powstałej Młodzieżowej Rady w Łomży. W tym mieście tego typu rada została powołana po raz pierwszy, dlatego o przekazanie dobrych praktyk zwrócono się do Piaseczna, gdzie młodzież działa już czwartą kadencję.

Z dużym zainteresowaniem młodzi radni z Łomży obserwowali prezentację działań i osiągnięć naszych radnych na przestrzeni ostatnich dwóch lat oraz słuchali ich rad.

Pamiętajcie, że przede wszystkim jesteście młodzieżą, nie naśladujcie więc za wszelką cenę dorosłych, bądźcie sobą – przekonywał Miłosz Gibas, przewodniczący MRG Piaseczno poprzedniej kadencji.

Nasi radni opowieść o swoich działaniach przeplatali filmami oraz zdjęciami z prowadzonych akcji.

Główna rola inicjująca i koordynująca spoczywa zawsze na prezydium rady. To wy jesteście od tego aby motywować resztę do działania – tłumaczył Janek Ciechomski, obecny przewodniczący piaseczyńskiej rady.

Na jakie pytania odpowiadała piaseczyńska młodzież?

Większość pytań radnych z Łomży sprowadzało się do wyjaśnień skąd piaseczyńska rada bierze środki na swoje działania, jak próbuje zarazić do swoich pomysłów innych oraz jak prowadzi dialog z urzędem i dorosłymi radnymi.

Przede wszystkim musicie w każdej grupie szukać „przyjaciół”, którzy będą waszymi ambasadorami i będą was wspierać. Musicie też zadbać o promocję waszych działań, być aktywni w internecie, na forach, ale także nie zapominać o waszym szkolnym środowisku, które reprezentujecie. Warto też nawiązać współpracę z lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz przystąpić do Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych – wyjaśniał Miłosz Gibas.

W naszym przypadku mamy duże wsparcie od urzędu miasta, ale ciekawe inicjatywy wcale nie muszą być kosztowne, liczy się pomysł i entuzjazm do jego realizacji – opowiadał o swoich doświadczeniach na podstawie organizowanej konferencji YourTurn, dla młodych youtuberów Tomasz Niezgoda, były wiceprzewodniczący.

Nie mogło zabraknąć wspólnego selfie

Na koniec spotkania, po wymianie kontaktów nie mogło też zabraknąć wspólnego selfie, które od razu pojawiło się na Snapchacie oraz Facebooku.

Młodzieżowa Rada Gminy wzorem dla młodych radnych z Łomży
źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię