Mniej poważne Con Fuoco

0

PIASECZNO Chór Con Fuoco z Józefosławia pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego znany jest przede wszystkim z wykonywania repertuaru klasycznego i muzyki sakralnej. Tym razem można go było usłyszeć w znacznie luźniejszej konwencji

Na koncercie w Klubie Kultury w Józefosławiu, gdzie chór odbywa również próby, zabrzmiało osiem kompozycji z repertuaru muzyki rozrywkowej. Wśród nich nie zabrakło dźwięków rodem z dalekiej Afryki, utworów ludowych i światowych przebojów takich choćby jak „Can you fell the love tonight” z repertuaru Eltona Johna czy „The lion sleeps tonight” The Evening Birds. W partiach solowych wystąpili tego wieczoru Iwona Bagniewska i Piotr Mickiewicz, a publiczność dopisała i gorąco oklaskiwała każde kolejne wykonanie.
Ostatni w tym sezonie artystycznym koncert Con Fuoco zagra 24 czerwca w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce o godzinie 17.30, gdzie chór wykona, między innymi, napisaną specjalnie dla niego kompozycję „Missa Brevis” Piotra Tabakiernika. Cały czas prowadzony jest również nabór do zespołu (szczegóły na stronie internetowej www.confuoco.eu).

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię