Moda na gruzińską kuchnię. Otwarto nowe bistro, wkrótce powstanie kolejna piekarnia

0

PIASECZNO Dwa lata temu przy ulicy Szkolnej została otwarta pierwsza w mieście gruzińska piekarnia. Teraz obok niej działa bistro, w którym można zjeść obiad lub kupić na wynos robione na miejscu przysmaki. Wkrótce w galerii N-Park w Starej Iwicznej swoje podwoje otworzy duża ormiańsko-gruzińska piekarnia sieci Marukyan


Lula kebab serwowany w gruzińskim bistro

Gruzińskie piekarnie otwierają się w całej Polsce i wszędzie cieszą dużą popularnością. Nie inaczej jest w Piasecznie, gdzie przez ostatnie dwa lata sympatyczni Gruzini wyrobili sobie naprawdę dobrą markę.
– Przygotowujemy na miejscu lokalne potrawy i wypieki, które są robione z wykorzystaniem najlepszych jakościowo składników – mówi Tomasz Lipiński, który wpadł na pomysł ściągnięcia Gruzinów do Piaseczna.


Od początku roku obok piekarni działa także bistro Gruzińskie Obiady Domowe. Można w nim spróbować oryginalnych kaukaskich dań, wśród których na szczególną uwagę zasługują chinkali (pierożki z mięsem lub grzybami), lula kebab (mielone mięso pieczone na szpadzie podawane w picie), pieczony w piecu pstrąg czy wieprzowe szaszłyki na szampurach. Można kupić tu też różnego rodzaju pasty na bazie orzechów, oryginalne sosy i sałatki – wszystkie przekąski doskonale smakują z gruzińskim chlebem, wypiekanym w piecu tone. W lokalu serwowane są także lunche.


W przyszłości będziemy mieli tu także wino, z którego przecież słynie Gruzja – mówi Tomek Lipiński. Bistro jest czynne 7 dni w tygodniu od godz. 11 do 18. Istnieje także możliwość zarezerwowania lokalu na imprezy okolicznościowe (w środku zmieści się do 22 osób). Można płacić kartą.
A już wiosną nowa ormiańsko-gruzińska piekarnia Marukyan ma zostać otwarta w N-Parku w Starej Iwicznej. Będzie znajdowała się między Pizzą Hut a fryzjerem i zajmie powierzchnię 150 m kw. W lokalu będzie można dostać świeże wypieki, przekąski, ciasta, przetwory, a także piwa i wina.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię