Modernizacja drogi do Konstancina opóźnia się

7

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA W tym roku miała rozpocząć się przebudowa niemal 5-kilometrowego odcinka drogi 721 od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ulicy Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Okazuje się jednak, że nie ma jeszcze ZRID-u, który jest tak naprawdę zielonym światłem dla tej inwestycji


W ubiegłym roku pisaliśmy, że przebudowa odcinka ruchliwej drogi w kierunku Konstancina rozpocznie się w roku 2022. Na inwestycję zabezpieczono łącznie około 57 mln zł (na ten i przyszły rok), jednak okazuje się, że być może środki te trzeba będzie przesunąć na kolejne lata. Powodem są problemy z uzyskaniem przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zgody na realizację inwestycji.
A jeszcze niedawno Tomasz Dąbrowski, zastępca dyrektora MZDW przekonywał, że ZRID zostanie wydany prawdopodobnie na przełomie roku. Minęło kolejnych pięć miesięcy, a zgody jak nie było tak nie ma. Dlaczego?
– Trwa weryfikacja dokumentów niezbędnych do wydania ZRID-u. Sprawdzane są wyszczególniane we wniosku działki – informuje Monika Burdon, rzeczniczka MZDW. – Sądzę, że te czynności mogą potrwać jeszcze około dwóch miesięcy.
Potem prawdopodobnie wojewoda wyda ZRID, od którego zainteresowane strony (mieszkańcy) będą mogli się odwołać. Jeśli choć jedna osoba skorzysta z tej możliwości, cała procedura się przeciągnie. – Mamy nadzieję, że nie będzie odwołań i ZRID szybko się uprawomocni – mówi Monika Burdon. W taki scenariusz trudno jednak uwierzyć.

CZYTAJ TAKŻE:  Podpisano umowę na budowę drogi z Piaseczna do Konstancina

TW

7 KOMENTARZE

  1. SPECUSTAWA! Już dawno powinny być zmienione przepisy, żadnych odwołań mieszkańców, tak jak w niektórych zachodnich krajach. Polacy słyną z niezgodności i ciągle będą protestować dla zasady, dlatego w ten sposób w tym kraju na każdą inwestycję czekamy wieki.

    • Niech przez twoją posesję poprowadzą drogę, a najlepiej z dwóch (albo i trzech jak niektórym) stron. To dla takiej jak ty kreaturki byłoby pouczające i ciekawe doświadczenie. Czego ci życzę szczerze.

  2. Mam wrażenie, że urzędnicy Piaseczno i Konstancina nauczyli się od rosjan jak zarabiać na inwestycjach drogowych. Inaczej nie mogę wytłumaczyć po co rozkopali tyle calkiem dobrych dróg i to jednoczesnie. Poruszanie się przez te budowy codziennie przez ostatnie parę lat miękko mówiąc wkurza, ponieważ permanentnie stwarza opóźnienia no i dla samochodu czy roweru taka jazda nie czym dobrym się nie kończy.

  3. Urzędnicy wymyślili sobie zbiornik retencyjny na części zabudowanej działki, podczas, gdy sąsiadująca działka jest pusta i nieużytkowana od lat. Planowaliśmy przebudowę domu, ale specustawa zabrała nam taką możliwość. Będziemy się odwoływać dotąd, aż urzędnicy zaczną szanować prywatną własność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię