PIASECZNO Na ostatnim posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej radni i urzędnicy omawiali przyjęte rozwiązania i postęp prac modernizacji skrzyżowania ul. Puławskiej z ul. Okulickiego. Jest duża szansa, że szczegółowe rozwiązania będą gotowe już w czerwcu.


To najważniejsze skrzyżowanie w Piasecznie od wielu lat irytuje kierowców. W czerwcu ubiegłego roku doszło do spotkania przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (która jest zarządcą drogi krajowej nr 79, czyli ul. Puławskiej), Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (zarządca drogi wojewódzkiej 721, czyli ul. Okulickiego), Starostwa Powiatowego w Piasecznie i Gminy Piaseczno, co zaowocowało podjęciem działań w celu poprawy tego elementu układu komunikacyjnego miasta.

Na początku br. MZDW ogłosiła przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 721 na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Mleczarskiej. Sama przebudowa zajmie ok. 2 lata i nie obejmie tytułowego skrzyżowania, za które odpowiada GDDKiA.

Gmina Piaseczno, na podstawie stosownych uzgodnień z GDDKiA, przystąpiła do wykonania szczegółowej koncepcji remontu ul. Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do skrzyżowania z ul. Okulickiego włącznie. Według wstępnych założeń, ul. Puławska będzie mieć po 3 pasy ruchu na każdej jezdni, natomiast samo skrzyżowanie zmieni się dość radykalnie. Jadący od strony Warszawy będą mieć 2 pasy do skrętu w lewo w ul. Okulickiego, 2 pasy na wprost i niezależny pas do skrętu w prawo. Od strony Góry Kalwarii również będą 2 pasy do skrętu w lewo w kierunku Lesznowoli, 2 pasy do jazdy na wprost i jeden niezależny skręt w prawo w kierunku Konstancina-Jeziorna.

Jadąc ul. Okulickiego od strony Konstancina-Jeziorna kierowcy będą mieć 4 pasy – 2 do jazdy na wprost i po jednym do skrętu w prawo w kierunku Warszawy i w lewo w kierunku Góry Kalwarii. Jadąc od strony Lesznowoli będą 2 pasy do skrętu w lewo do Warszawy i jeden pas do jazdy na wprost i na prawo.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej radni i urzędnicy omawiali przyjęte rozwiązania i postęp prac. Jest duża szansa, że szczegółowe rozwiązania będą gotowe w czerwcu br., a sam projekt techniczny powinien być wykonany w październiku. Na jego podstawie GDDKiA ma przystąpić do wyłonienia wykonawcy przebudowy, a sama przebudowa planowana jest na początek przyszłego roku.

Na komisji zwrócono uwagę na konieczność zaprojektowania odbicia od ul. Puławskiej bezpośrednio w kierunku ul. Wojska Polskiego oraz remontu fragmentu ul. Okulickiego od skrzyżowania z ul. Puławską do granicy budowy drogi wojewódzkiej 721. Dzięki temu można by wyremontowany cały „węzeł”. Bezpośredni wjazd na ul. Wojska Polskiego odciążyłby centrum miasta. Urzędnicy mają teraz zweryfikować, czy taka możliwość istnieje – należy sprawdzić własności gruntów i ewentualne kolizje z elementami infrastruktury podziemnej.

Mieszkańców i kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu, jednak po wykonaniu zapowiadanych remontów i budów nastąpi radykalna poprawa naszego układu komunikacyjnego.

źródło: piaseczno.eu

1 KOMENTARZ

  1. Smiechu warte. To pozorne działania, które kompletnie nic nie zmienią. Tu powinny być dwa wiadukty, jeden na kierunku Warszawa-Gora Kalwaria, drugi na kierunku Wwa-Konstancin. bezkolizyjnie i bez świateł, wtedy ruch by sie upłynnił. Dolozenie po jednym pasie lewoskretow za kilka milionow zl to smiech na sali. Korki jakie byly i są dalej będą takie same.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię