Modernizacja stadionu w Żabieńcu

0

PIASECZNO Wkrótce wokół stadionu w Żabieńcu powstanie nowe ogrodzenie i zostanie utwardzony plac, na którym stoją zabawki dla dzieci i urządzenia do ćwiczeń. A jest to dopiero początek zmian


Już niedługo stadion w Żabieńcu może zmienić się nie do poznania

LKS Jedność Żabieniec jest najstarszym klubem piłkarskim na terenie powiatu piaseczyńskiego, który w tym roku skończy 95 lat. Z tej okazji władze klubu z pomocą sołtysa Żabieńca Adama Marciniaka, postanowiły zmodernizować nieco teren stadionu. Prace zaczęły się kilka tygodni temu, kiedy to wycięto kilkanaście spróchniałych topoli rosnących wzdłuż ulicy Leśnej. Następnym krokiem ma być rozbiórka starego, mało estetycznego betonowego ogrodzenia wzdłuż drogi i budowa nowego. – Chcemy ogrodzić także plac zabaw i siłownię. Cały teren stadionu musi być zamknięty, aby nie kręciły się po nim dziki – mówi Adam Marciniak. Wokół zabawek ma zostać położona specjalna, gumowana wykładzina. Reszta terenu, m.in. wokół boiska do siatkówki, ma zostać utwardzona kostką. Te prace zostaną wykonane prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami. Ale na tym modernizacja stadionu się nie zakończy. Jako, że w klubie trenuje coraz więcej dzieci, w planach jest także budowa niewielkiego Orlika, który miałby odciążyć mocno eksploatowaną płytę główną.

Pięć lat temu, podczas uroczystości z okazji 90. urodzin Jedności nie ukrywano, że największym marzeniem zarządu LKS-u jest remont i rozbudowa budynku klubowego. Być może i to marzenie niedługo się spełni. Stary budynek kwalifikuje się do rozbiórki. Nowy miałby łączyć w sobie także funkcję świetlicy. Aktualnie trwają prace nad jego projektem.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię