Modernizacja ważnego odcinka drogi 721 coraz bliżej

1

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Właśnie uprawomocnił się wydany we wrześniu tego roku ZRID na wybudowanie odcinka drogi 721 od skrzyżowania z Julianowską w Piasecznie do Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Jeszcze w tym roku powinien zostać rozpisany przetarg na wykonawcę inwestycji. Prace rozpoczną się prawdopodobnie wiosną przyszłego roku


Niespełna 5-kilometrowy odcinek uczęszczanej drogi zyska nową nawierzchnię, chodniki, ciągi dla rowerów. Przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną zatoczki dla autobusów, sygnalizacje świetlne, bezpieczne przejścia dla pieszych, oświetlenie, kanalizacja deszczowa. Uprawomocnienie się ZRID-u oznacza, że nikt nie miał zastrzeżeń. co do przebiegu tej drogi i Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich może rozpocząć procedurę przetargową.
– Mam nadzieję, że ruszy ona w ciągu najbliższych dwóch tygodni – mówi Piotr Kandyba, radny sejmiku województwa mazowieckiego, który od dawna zabiegał o tę inwestycję.
Wyłonienie wykonawcy zajmie pewnie od trzech do sześciu miesięcy. Oznacza to, że wiosną przyszłego roku będziemy mogli wbić pierwszą łopatę pod budowę drogi. Zaczniemy od mediów. Na pewno prace będą etapowane, aby nie zablokować ruchu na tej jakże ważnej arterii.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię