Modernizacja ważnej ulicy! Kierowców czekają rewolucyjne zmiany

12

PIASECZNO Rusza remont ulicy Pod Bateriami – odcinka drogi wojewódzkiej 722 przejętej przez powiat piaseczyński

Modernizację ulicy pod Bateriami podzielono na dwa etapy. Będą one realizowane wspólnym wysiłkiem finansowym powiatu i gminy.

Przejścia dla pieszych, odwodnienia,
miejsca postojowe i ścieżka rowerowa

Pierwszy etap obejmie odcinek od ronda Bitwy Gołkowskiej (koło stacji paliw Wadex) do ul. Zagłoby. Starostwo powiatowe ma już projekt inwestycji, a w połowie lutego ogłosi przetarg. Jeśli zostanie on rozstrzygnięty bez żadnych komplikacji, roboty powinny ruszyć już w marcu.

Prace będą obejmowały budowę jezdni, chodnika po stronie zachodniej, odwodnienia i przepustów kanalizacji sanitarnej, co wreszcie umożliwi podłączenie niektórych posesji leżących po zachodniej stronie ulicy do kanalizacji – informuje radna gminy Piaseczno Magdalena Woźniak. –Równolegle gmina wybuduje ścieżkę rowerową po stronie wschodniej. Projekt przewiduje także przejścia dla pieszych na wysokości ulic poprzecznych, miejsca parkingowe równoległe tam gdzie będzie na nie miejsce oraz pasy zieleni.
Starosta zapowiada, że właściciele i najemcy budynków handlowo-usługowych posiadających parking na swoim terenie będą mogli już w trakcie inwestycji uzgodnić przebieg planowanego chodnika, tak aby miejsca parkingowe nadal były dostępne.
Inwestycja będzie finansowana wspólnie przez powiat i gminę a jej koszt jest szacowany na ok. 5 mln złotych.

Dwa nowe ronda

Drugi etap remontu ul. Pod Bateriami będzie realizowany na odcinku od ul.Zagłoby do ul. Modrzewiowej. Powstaną dwa ronda – pierwsze na skrzyżowaniu z ul. Dworską. Zapewni ono bezpośredni wjazd w dotychczas ślepą ul. Słoneczną. W niedalekiej przyszłości starostwo wyremontuje także ul. Dworskiej oraz pobuduje wzdłuż niej ścieżki rowerowej. Drugie rondo w ciągu ul. Pod Bateriami przewidziano na skrzyżowaniu z ul. Redutową i Graniczną.

Wokół ronda planowane są oczywiście chodniki i przejścia dla pieszych, których dotąd bardzo w tym miejscu brakowało – zapowiada radna Magdalena Woźniak. – Za jedyny mankament tego etapu inwestycji można uznać nieuniknioną w tym momencie likwidację miejsc parkingowych pod obecnym sklepem Strefa Zamieszkania i kwiaciarnią.

Dokumentacja dla etapu II (ZRID) jest już na ukończeniu i przetarg prawdopodobnie będzie ogłoszony w połowie roku. Koszt tego etapu jest szacowany na około 6 mln zł i tu także planowane jest wspólne finansowanie przez powiat i gminę.
Równolegle gmina rusza z projektowaniem remontu zdewastowanego skrzyżowania ul. Redutowej/Lipowej/Stołecznej/torów kolejki wraz z odcinkiem ul. Stołecznej do ul. Kopernika (chodnik i ew. miejsca parkingowe wzdłuż torów) – zapowiada radna Magdalena WoźniakDzięki temu nowe rondo zepnie się ładnie z dalszym ciągiem ulic a chodnik stworzy spójny ciąg komunikacyjny wraz z już istniejącym już w ulicach Stołecznej i Kopernika.
Planowane jest także uporządkowanie i poprawa estetyki placu pod kościołem, opustoszałego po rozbiórce kiosku. – Wszystkie wymienione wyżej inwestycje radykalnie zmienią, uporządkują i upiększą centrum naszego Zalesia – cieszy się radna Woźniak.

Zyskają kierowcy, rowerzyści i piesi

Prace na obu odcinakach powinny zostać zrealizowane się do końca tego roku. Dzięki inwestycji polepszy się nie tylko komfort kierowców, ale także rowerzystów i pieszych. Ciągi pieszo – rowerowe powstaną na odcinkach Jazgarzew – Gołków – Zalesie Dolne oraz ul. Millenium – Głosków – Gołków – Zalesie Dolne (a po realizacji odcinka Pomorska – Wojska Polskiego połączenia rowerowe tych miejscowości z centrum Piaseczna). Zapowiadana przez Starostę modernizacja ul. Dworskiej wraz budową ścieżki rowerowej stworzy kolejne połączenie z Jazgarzewem, Wólką Kozodawską i Zalesiem Górnym.

12 KOMENTARZE

 1. 1.czy artykuł jest sponsorowany przez panią Woźniak ?? Bo radna to, radna tamto, radna sramto….
  2. Nie do końca rozumiem co ma wspólnego radna gminna z budową która realizuje, powiat za kasę powiatu
  3. Tak wiem, gmina partycypauje w kosztach budowy ale to wszyscy radni z gminy głosowali za dofinansowaniem i chyba większość była za
  4.jak widać już zaczynamy przymiarki do wyborów 2023 i dopisywanie sobie zasług, żeby tylko ludzie sobie nazwisko zapamietali- żal

 2. Po zachodniej stronie ulicy. Przecież po drugiej stronie to Gołkowska a nie Pod Bateriami. Trochę to głupie i niezrozumiałe ale tak jest.

 3. Podziwiam „wizję” przebudowy ul. Dworskiej. Nieważne, że wąska, nieistotne, ze obecny chodnik jest bardzo wąski. Nieistotne rowy melioracyjne, ogrodzenia Pol-aqu prawie przy samej jezdni. Słupy energetyczne i telekomunikacyjne. Martwi mnie tylko jak starosta poszerzy most aby cykliści mogli omijać pieszych. A tak na poważnie dla interesu niewielkiej grupki cyklistów wywali się kupę kasy i nikt nie będzie zadowolony

 4. Podzielam opinię o niecelowości budowania dużym kosztem kolejnych ścieżek rowerowych. Mamy już nietrafione, a zapewne drogie inwestycje w czerwone pasy hulajnogowo-rowerowe w samym Centrum miasta, w wyniku czego powstały koszmarne korki. A mieszkańcy do pracy, przedszkoli i szkół po dzieci dojeżdżać muszą. Parcie burmistrza na wyeliminowanie samochodów z miasta jest nietrafione.

  • Burmistrz liczy, że naśladując Trzaskowskiego dostanie awans. Stad te idiotyczne zwężanie ulic i wtykanie wszędzie ścieżek dla cyklistów.

  • Oj tam oj tam ścieżki rowerowe są dla burmistrza bo on jeździ na rowerze a mieszka w okolicy al Brzóz a rodzina w Gołkowie to musi być ścieżka wzdłuż ul Pod Bateriami chociaż moim zdaniem można by wykorzystać do tego ul Lipową byłoby dla zdrowia przez korzystających a Pod Bateriami poszerzyć może byłyby mniejsze korki.

 5. I wszędzie te zje*and ronda zeby jeszcze większe korki były, widzę, że proste drogi biją po oczach. Rondziarze niech zapomną o głosach

 6. Widzę że 3/4 osób piszących są przeciwni inwestycji albo mocno ją krytykują.Szlak mnie trafia jak taka inwestycja na którą czekamy kilkadziesiąt lat jest krytykowana.Mieszkam w Kamionce i moja ulica po 30 latach wreszcie została pokryta asfaltem.I co 50% mieszkańców było przeciw.A to za bardzo smierdzi ato woda za szybko spływa itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię