Mogą odpracować zaległy czynsz

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Zadłużeni lokatorzy mieszkań komunalnych mogą odpracować swoje zaległości, wykonując prace porządkowe i pielęgnacyjne na terenie gminy


W Konstancinie zadłużonych jest 375 gminnych lokali, a łączna kwota nieuregulowanych zobowiązań przekracza 4,5 mln zł. W przypadku części nieuczciwych lokatorów toczą się postępowania przed sądem, które mogą zakończyć się nawet egzekucją komorniczą. Jednak dłużnicy mogą pozbyć się swoich zobowiązań także w inny sposób, odpracowując świadczenia czynszowe na rzecz Zakładu Gospodarki Komunalnej. Program został wprowadzony 5 lat temu i do tej pory skorzystały z niego 33 osoby, które odpracowały łącznie zaległości sięgające niemal ćwierć miliona złotych. Od tego roku obowiązuje nowa stawka przeliczeniowa za godzinę pracy w wysokości 15 zł.
– Praca na rzecz gminy to ciekawa alternatywa dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej – mówi Edward Skarżyński, dyrektor ZGK. – Udział w programie nie zwalnia jednak dłużnika od terminowego regulowania swoich miesięcznych rat z tytułu najmu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię