Czy będą dodatkowe patrole? Trwa dyskusja nad poprawą bezpieczeństwa

2

LESZNOWOLA Kilka dni temu podczas posiedzenia komisji polityki gospodarczej radni odrzucili sugestię zarządu gminy, aby przekazać policji 40 tys. zł na patrole ponadnormatywne. Jednak sprawa powróci w najbliższy czwartek


– Zarząd gminy stoi na stanowisku, że dodatkowe patrole przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa – mówi wicewójt Marcin Kania. – Niestety, podczas ostatniego posiedzenia komisji polityki gospodarczej okazało się, że większość radnych ma inne zdanie na ten temat… Wniosek nie uzyskał wymaganego poparcia. 
Jednym z radnych, którzy nie poparli wprowadzenia poprawki do budżetu i przekazaniu policji dodatkowych środków był radny Łukasz Grochala.
– Uważam, że służby ponadnormatywne sporo kosztują, a nie spełniają do końca swojej funkcji – argumentował dwa dni temu w rozmowie z nami radny. –  Poza tym dajemy pieniądze, ale w gruncie rzeczy nie wiemy na co. Być może za te 40 tys. zł lepiej rozbudować system monitoringu?

Wczoraj rano radny Grochala zmienił jednak zdanie. – Rozmawiałem z mieszkańcami i panią wójt – zakomunikował. – Wiele osób twierdzi, że dodatkowe patrole spełniają jednak swoje zadanie i skutecznie odstraszają włamywaczy. Poza tym pani komendant z komisariatu w Lesznowoli zapewniła, że przekaże sprawozdanie z wydatkowanych pieniędzy. Temat powróci przed czwartkową sesją rady gminy. Tym razem zamierzam zagłosować za przyznaniem dodatkowych środków policji.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Dodatkowe ??? Na Policję szkoda jest każdych pieniędzy. Kilka razy musiałem w nocy jeździć po terenie gminy nocą (chodzi o włamania jakie miałem). Godziny 1-3 w nocy, od Lesznowoli do Grzęd, zarówno E7 jak i drogami bocznymi. Nie spotkałem ani jednego radiowozu, a nie była to jazda tu i z powrotem tylko około 50 km za jednym razem po terenie gminy. Nie ma patroli więc nie mówmy o dodatkowych, nie ma żadnych. Specyfika naszej gminy sprawia ze patrole piesze nie mają sensu więc ich nie ma, ale samochód który nocą patroluje teren jak najbardziej. Może lepiej wynająć prywatną firmę ochroniarską i sprawdzić GPS z samochodu, gdzie byli i jak patrolowali. W sprawozdania policyjne ich rzetelność nie bardzo wierzę. Na komendzie nie ma ludzi, radiowozów a nawet….. czytnika do karty SD. Niech się zajmą umarzaniem bo to im wychodzi najlepiej a jest potrzebne dla ubezpieczyciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię