Morsowali w Jeziorce

0

PIASECZNO W niedzielę port kajakowy przy stadionie miejskim odwiedzili miłośnicy morsowania. W lodowatej wodzie zanurzyło się w sumie kilkanaście osób


Orzeźwiającej kąpieli w Jeziorce będzie można zażyć w każdą niedzielę marca

To pierwsze tego typu spotkanie integracyjne, zorganizowane przez miłośników kajakowania skupionych wokół inicjatywy „Kjakkajaki” oraz zdrowego stylu życia. Jednak wspólne morsowanie nie było jego jedynym celem, bowiem tego dnia przedstawiono program spływów kajakowych i innych wydarzeń, planowanych na Jeziorce w nadchodzącym sezonie. Na wszystkich uczestników wydarzenia, którzy zdecydowali się wejść do wody, czekała gorąca kawa i herbata, przekąski energetyczne oraz kiełbaski z ogniska. Rozgrzewkę, przed wejściem do wody poprowadziła Gabrysia Helak – fizjoterapeutka, rehabilitantka i masażystka, która na co dzień prowadzi także zajęcia dla piaseczyńskich seniorów.
– Morsowe niedziele na przystani będą odbywały się do końca marca o godz. 11 – mówi Katarzyna Kondraciuk z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Chcemy promować podczas nich zdrowe nawyki i zachęcać ludzi do aktywności na rzece. W Jeziorce będzie mógł zanurzyć się każdy, kto przyniesie ze sobą kostium. Zawsze na miejscu będzie płonęło ognisko, przy którym będzie można się potem ogrzać.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię