Morsujemy i pomagamy

0

Miłośnicy zimowych kąpieli na powietrzu z facebookowej grupy Morsy z Piassecziussets zapraszają 29 stycznia na Górki Szymona nie tylko zwolenników kąpieli w lodowatej wodzie. Tego dnia odbędzie się piknik charytatywny dla 9-miesięcznej Ali


Kąpiele w lodowatej wodzie zostaną połączone z piknikiem charytatywnym i zbiórką pieniędzy dla 9-miesiącznej Ali

– Tej niedzieli będziemy, razem z fundacją „Zdążyć z pomocą”, zbierali pieniądze dla Ali. Ala to 9-miesięczna córka naszego morsa Tomka Rowina i potrzebne są pieniądze na jej leczenie – zachęcają „piaseczyńskie morsy” na facebookowej stronie z wydarzeniem: https://www.facebook.com/events/1277489312311991/

Historia małej Alicji jest bardzo skomplikowana, dziewczynka od urodzenia właściwie nie została jeszcze zdiagnozowana, przez co rodzice nie mają pojęcia, z czym będą zmagać się każdego kolejnego dnia, każdej godziny. Alicja zapada w sen, często na kilka dni i nie kontaktuje się z otoczeniem. Chociaż malutka przeszła wiele badań, wciąż potrzebne są kolejne i kolejne – aż do skutku. Rodzice walczą o rozpoznanie, diagnozę, dzięki której mogliby rozpocząć właściwe leczenie. Obecnie pokładają duże nadzieje w terapii komórkami macierzystymi, podstawowy koszt tej terapii to kilkadziesiąt tysięcy złotych, są to ogromne pieniądze, dlatego tak bardzo potrzebują naszej pomocy.

Do Waszej dyspozycji będą puszki kwestarskie, do których wrzucamy datki, nie niższe niż 1 zł 🙂 Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na leczenie Alicji. Przybądźcie morsy, również poukrywane i rzadkomorsujące 🙂 Pokażmy, że umiemy pomóc 🙂 Zaproście do zanurzenia swoich znajomych, których potem ogrzejemy 🙂 – zachęcają organizatorzy.

– Chcemy by przyłączyły się do nas także osoby nie będące zwolennikami zimowych kąpieli – mówi Aleksandra Bohojło, autorka bloga Esencja, która zaangażowała się w promocję wydarzenia. – Będzie piknik, ognisko, kiełbaski, muzyka i moc innych atrakcji. Warto wesprzeć naszą inicjatywę i pomóc małej Ali.

Morsowanie odbędzie się o każdej pełnej godzinie od 10 do 14.

Pomóc możecie również dokonując wpłat:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

W tytule: 30325 Rowińska Alicja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

1% Podatku mozecie przekazać wpisując do PIT nr KRS 0000037904, cel szczegółowy 30325 Rowińska Alicja i zaznaczając X w polu „wyrażam zgodę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię