Może uda się odrestaurować stację dawnej kolejki wąskotorowej. Gmina szuka środków

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Gmina Konstancin-Jeziorna  aplikuje o środki w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wnioskowana kwota na realizację trzech inwestycji to ponad 6,1 mln zł.

W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków samorządy mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach wpisanym do rejestru zabytków. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W ramach naboru, który trwa do 31 marca 2023 roku, gmina Konstancin-Jeziorna złożyła trzy projekty.

Samorząd aplikuje o środki na przebudowę i modernizację zabytkowego budynku dawnej stacji kolejki wąskotorowej przy ul. Pułaskiego 4 w Konstancinie-Jeziornie, a także na rewitalizację dwóch konstancińskich kościołów – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Piłsudskiego 54 oraz św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Anny Walentynowicz 1A. Łączna wartość złożonych projektów to ponad 6,2 mln zł. Gmina ubiega się o wsparcie w wysokości ponad 6,1 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię