Możesz podarować laptopa potrzebującym dzieciom. Dziś rusza akcja w CH Auchan Piaseczno

1

PIASECZNO  Dziś rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem sąsiedzi mogą przekazywać laptopy piaseczyńskim uczniom z wielodzietnych rodzin bądź tych o najniższych dochodach. Co ważne, sprzęt może być używany i nie musi być w pełni sprawny. Jego naprawą zajmie się Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, który jest partnerem akcji.

Dostęp do komputera w czasie, gdy zdalna nauka staje się codziennością, jest niezwykle ważny.
W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się rodziny o najniższych dochodach oraz wielodzietne, w których uczniowie bez odpowiednego sprzętu nie mają szansy na udział w lekcjach. Już wkrótce będzie można okazać wsparcie tym dzieciom. Wszystkich, którzy mają w domu nieużywane laptopy, zapraszam do udziału w zbiórce w ramach akcji #dobrysąsiad w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza.
Od soboty 16 maja do 10 czerwca w galerii zostanie ustawiona specjalna skrzynia, gdzie będzie można przekazać sprzęt. Parametry laptopa czy jego sprawność nie mają znaczenia, ponieważ każdy z nich zostanie dokładnie sprawdzony, a w razie potrzeby skompletowany, wyczyszczony i naprawiony. Partner akcji Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zajmie się przywróceniem sprawności komputerom, tak by mogły jeszcze długo służyć dzieciom do nauki w domu.
Hasło „Dobry sąsiad” ma dla nas szczególne znaczenie. Nasza galeria jest miejscem otwartym dla lokalnych inicjatyw. Jesteśmy sąsiadami. Gdy możemy pomóc, to zawsze chętnie to zrobimy – mówi Dagmara Michalec, marketing manager Centrum Handlowego Auchan Piaseczno.
– Dziękujemy Centrum Handlowemu Auchan Piaseczno za koordynację tej cennej społecznie inicjatywy – podkreśla Hanna Kułakowska-Michalak.
Akcja „Podaruj laptop potrzebującym dzieciom” trwa do 10 czerwca. Nowy bądź używany, a nawet już niedziałający sprzęt można zostawić w specjalnej skrzyni znajdującej się w pasażu galerii w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46.

CZYTAJ TAKŻE:  Oddaj niepotrzebny rower lub części, albo bezpłatnie napraw zepsuty w Auchan Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. Sprzęt, który w większości jest nienaprawialny będzie naprawiany… Czy w ramach akcji sieć Auchan, która czerpie ogromne zyski i zarabia na mieszkańcach Gminy Piaseczno, przy tym praktycznie nic nie inwestując (może oprócz wiaduktów, które siłą rzeczy musiały powstać i były w interesie sieci) pokryje chociaż koszt naprawy sprzętu, nie mówiąc już o tym, że wesprze akcję i przekaże na ten cel coś od siebie? Czy jedyne wsparcie, to udostępnienie miejsca i przy okazji korzystanie na reklamie dzięki artykułom takim jak ten?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię