Można podziwiać portret pani wiceburmistrz

0

PIASECZNO Do końca wakacji w Bibliotece Głównej w Piasecznie oglądać będzie można wystawę malarstwa Zofii Saweckiej-Gólczewskiej „Oddech natury”

Na wystawie znajdują się 33 obrazy artystki, której ulubioną techniką jest olej na płótnie, a najczęściej wykorzystywanymi motywami są: pejzaż, ptaki, zwierzęta, rośliny i portrety. Maluje przy tym przede wszystkim obrazy realistyczne.
– Inspirują mnie głównie inni ludzie i sama przyroda, ale także fotografia i wydarzenia na świecie – podkreśla Zofia Sawecka-Gólczewska.

Pewną ciekawostką jest również portret wiceburmistrz Piaseczna Hanny Kułakowskiej-Michalak, który został jej podarowany przez autorkę, ale – póki co – można go jeszcze podziwiać na wystawie.
Zofia Sawecka-Gólczewska jest absolwentką UMCS w Lublinie i jednocześnie emerytowaną dziennikarką oraz członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Po przejściu na emeryturę osiadła w gminie Piaseczno i zaczęła malować, realizując (jako uczennica artysty Zbigniewa Nasiłowskiego) swoje pasje z młodości.
Ekspozycja znajduje się w sali szkoleniowej na pierwszym piętrze i jest dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia w godzinach otwarcia biblioteki.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię