Można składać uwagi do projektu Działkowej. Mieszkaniec: nie uwzględniono jednej ważnej kwestii

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Trwają prace nad projektem kompleksowej przebudowy ulicy Działkowej, leżącej na granicy gmin Piaseczno i Konstancin-Jeziorna. Do 11 czerwca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi. Pan Paweł, jeden z naszych czytelników zauważył, że w projekcie nie uwzględniono rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej


Od 29 maja na stronach internetowych obu samorządów „wisi” koncepcja przebudowy Działkowej, przygotowana przez projektantów. Jednego z naszych czytelników zaniepokoiło nieuwzględnienie w projekcie rozbudowy sieci infrastruktury podziemnej.

Warto ułożyć pod drogą wodociąg i kanalizację przy okazji budowy Działkowej, niż robić to później, co będzie generowało nie tylko wyższe koszty, ale spowoduje też liczne uciążliwości dla mieszkańców – podkreśla nasz czytelnik. – Nieuwzględnienie w projekcie tych dwóch sieci jest działaniem krótkowzrocznym i może na lata pozbawić okolicznych mieszkańców dostępu do podstawowych usług komunalnych.

Pan Paweł napisał już wniosek do burmistrza Piaseczna, w którym prosi o przeanalizowanie w projekcie ul. Działkowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej.
– Namawiam do składania podobnych wniosków innych mieszkańców – dodaje. – W jedności siła, razem możemy więcej.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Coraz bliżej nowej Działkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię