Mr Burger i Spółka. Ich sekret tkwi w mięsie!

0

PIASECZNO Od dwóch miesięcy przy ulicy Kościuszki 47A działa nowa burgerownia. – Przyjeżdżają do nas nawet goście z Warszawy i obcokrajowcy, mówiąc że w życiu nie jedli lepszych burgerów – cieszy się Mikołaj Szymański, właściciel lokalu


Mikołaj Szymański w ubiegłym roku prowadził w centrum miasta food trucka.
– Okazało się, że proponowane przeze mnie jedzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiłem przenieść się do lokalu – opowiada. – Postawiłem na dobrej jakości burgery i jak się okazało, był to strzał w „10” – dodaje.
W miejscu, w którym kiedyś mieścił się m.in. bar Kaktus oraz restauracja Ludwiczek powstają smażone na ruszcie, apetycznie pachnące kotlety, serwowane w wersji rare (mocno krwisty), medium (średnio wysmażony) lub well done (dobrze wysmażony).
– Zależy mi na jakości i zadowoleniu klientów – mówi pan Mikołaj. – Nasze burgery przeważnie ważą 200 g, ale mamy w menu także wersje 100-gramowe. Mogę powiedzieć tylko tyle, że w kotlecie jest mieszanka dwóch rodzajów mięsa z różnych części wołu oraz dodatek tłuszczu. Dla osób, które nie lubią wołowiny mamy także kanapki z karkówką i panierowanym kurczakiem. Do tego dochodzą dwa burgery wege, ze szparagami (sezonowe) oraz serem halloumi. Do wyboru jest bułka maślana, pszenna z sezamem lub bułka owsiana z ziarnami.


Każda kanapka serwowana jest na życzenie z krążkami cebulowymi, sałatką colesław oraz sosem (wszystkie są przygotowywane na miejscu). Frytki i napoje dokupuje się osobno. Wyjątkiem są zestawy lunchowe, dostępne w cenie 25 zł.
Lokal oferuje także ciekawy wybór piwa z niewielkich, kraftowych browarów polskich oraz kilka piw czeskich. Dla dzieci są ekologiczne soki. Miłośnicy sportu mogą umawiać się tu na mecze. To pod ich kątem przygotowano specjalny zestaw przekąsek – robione na miejscu nachosy podawane z chilli con carne i łagodną salsą oraz frytki zapiekane z serem. Jeśli chodzi o cenę burgerów, to są one umiarkowane. Klasyczny kosztuje 20 zł (15 zł w wersji 100-gramowej). Najdroższy jest Mr BURGER z podwójną ilością mięsa, który kosztuje 42 zł. – To nasz flagowy burger, jednak największą popularnością cieszy się Wypas Burger – mówi Mikołaj Szymański. – Najbardziej dumny jestem z kolei z Czyli Burgera.
Lokal otwarty jest codziennie od godz. 12 do 21 lub 22 (w weekend).
– Czasami jak skończy się jedzenie, zamykamy wcześniej – zaznacza właściciel. Można płacić kartą!.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię