MUKS Piaseczno czeka na decyzję burmistrza

0

PIASECZNO Koszykarze MUKS Piaseczno w dramatycznych okolicznościach wywalczyli w tym sezonie awans do drugiej ligi. Wciąż nie wiadomo jednak czy w niej zagrają. Wkrótce ma o tym zdecydować burmistrz


Ewentualną przeszkodą w grze w wyższej klasie rozgrywkowej są kwestie finansowe. Koszty związane z grą w drugiej lidze są bowiem znacząco wyższe niż w trzeciej. MUKS Piaseczno zwrócił się więc do gminy o dofinansowanie w kwocie 120 tysięcy złotych, które zyskało już aprobatę komisji sportu.
W połowie lipca mieliśmy spotkanie z prezesem klubu, po którym jednogłośnie pozytywnie zaopiniowaliśmy pismo w sprawie dofinansowania – mówi Ewelina Wójcik, przewodnicząca gminnej komisji sportu. – Nasz wniosek trafił już do burmistrza, który podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję.
Krzysztof Kłobuchowski, prezes MUKS Piaseczno, podkreśla, że w drugoligowej drużynie mają nadal grać zawodnicy związani z Piasecznem.
W tej chwili nie będzie nas stać by płacić im za grę – zdradza prezes. – Być może w przyszłości pomyślimy nad stypendiami. Naszym celem na przyszły sezon, który rozpocznie się we wrześniu, będzie utrzymanie w lidze.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię