Muzeum Wycinanki wreszcie zaczyna żyć!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Muzeum Wycinanki, znajdujące się w dawnym Domu Ludowym w Mirkowie, zostało otwarte w marcu tego roku. Jednak dopiero teraz miejsce to zaczyna żyć za sprawą organizowanych w nim zajęć, warsztatów, pokazów i różnego rodzaju wydarzeń artystycznych


Rewitalizacja budynku trwała kilka lat i pochłonęła ponad 6 mln zł. Wszystko zaczęło się od tego, że w 2011 roku doktor Antoni Śledziewski przekazał gminie swoją bogatą kolekcję wycinanek (ponad 2500 eksponatów z lat 1949-2006), które trzeba było gdzieś wyeksponować. Obecnie kolekcja wycinanek liczy ponad 3500. Podczas otwierania muzeum nie można było ich oglądać, bo trwały prace nad ekspozycją. Teraz, choć ekspozycja jeszcze nie jest gotowa, muzeum zaprasza mieszkańców uzdrowiska, ale też przyjezdnych (zwłaszcza dzieci i młodzież szkolną) na bezpłatne warsztaty, lekcje muzealne i pokazy filmów.
Od września ruszyły warsztaty i lekcje dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcia mają charakter interaktywny, a prowadzą je animatorzy i artyści zajmujący się wycinankami. Poza tym w poniedziałek 7 listopada ruszyły w muzeum „Otwarte popołudnia”. Są to kreatywne warsztaty tworzenia zazdrostek miejskich, wycinanek kołowych i pasowych. A już niedługo, od 17 do 20 listopada, w budynku planowany jest przegląd filmów. Będzie można obejrzeć blisko 30 produkcji, z których najstarsza – „Wesele Księżackie” – pochodzi z 1937 roku. Atrakcje zaplanowano też na grudzień. W każdy weekend w muzeum będą odbywały się warsztaty, pokazy filmowe, spektakle i koncerty zatytułowane „Zrób sobie święta” . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię