Muzyczna Damska Torebka

0

PIASECZNO W ramach projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w Bibliotece Publicznej w Piasecznie odbył się recital Marty Jędrzejczyk

W projekcie wokalistce towarzyszyli na scenie pianista Stanisław Szczyciński, skrzypaczka Sylwia Biernat oraz gitarzysta/basista Paweł Piotrowicz.

– Do swojego recitalu przymierzałam się od kilkudziesięciu lat, ale zawsze brakowało mi do tego odwagi – nie kryje Marta Jędrzejczyk. – Poza tym to nie ja jestem autorką piosenek, a panuje przekonanie, że najlepiej śpiewać swoje. Sądzę, że najlepiej w ogóle śpiewać – swoje czy cudze. Jeżeli człowiek ma coś do powiedzenia i przekazania, zrobi to za pomocą każdego dostępnego środka wyrazu. W moim przypadku jest to głos.
Na „Damską Torebkę” złożyło się 13 piosenek bliskich sercu bohaterki wieczoru. Co ciekawe, na kolejność ich wykonania miała również wpływ licznie przybyła publiczność, która losowała – prezentowany chwilę później – utwór. Wśród kompozycji nie zabrakło tak znanych tytułów jak choćby „Tomaszów”, „Zapomnij mnie” czy „Czas nas uczy pogody”.

– Wszystkie są albo wspomnieniami pewnych historii, albo dają wyraz emocjom, które w sobie noszę lub nosiłam – dodaje Marta Jędrzejczyk. – Muzyka jest dla mnie bardzo ważna, a śpiew jest jedną z ważniejszych dla mnie form ekspresji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię