PIASECZNO Kulturalne Biuro Podróży łączy opowieści o podróżach z występami artystycznymi. W trakcie ostatniej imprezy z tego cyklu w Domu Kultury w Piasecznie na muzyczną podróż po Armenii zaprosił wszystkich obecnych zespół HabiArJan


Spotkanie miało wyjątkowo barwną oprawę. Artyści, wykonujący różne odcienie muzyki folkowej, wystąpili w pięknych strojach ludowych, a ich koncertowi towarzyszyły efektowne wizualizacje armeńskiej sztuki malarskiej i materiały filmowe.
Pomiędzy kolejnymi utworami, z których część była śpiewana po polsku, a część w oryginalnej wersji językowej, wokalistka grupy Inga Habiba opowiedziała o życiu w Armenii – o tym jak wyglądała tamtejsza (niekiedy tragiczna) historia, o znaczeniu dla Ormian góry Ararat, miejscowych zwyczajach, kuchni i sztuce.
Oprócz niej na scenie zaprezentowali się Artur Gyurjyan (gitara, śpiew), Artash Sharoyan (akordeon, śpiew), Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne) i Izabela Buchowska (wiolonczela). Szczególne wrażenie zrobiła jednak gra Piotra Prokopowicza, który pokazał jak wygląda i brzmi duduk – tradycyjny, pochodzący z Armenii, instrument dęty drewniany.

Muzyka, z początku refleksyjna i stonowana, z czasem stawała się coraz bardziej żywiołowa i taneczna, a HabiArJan bez problemu zdołał wciągnąć piaseczyńską publiczność do wspólnej zabawy. Pieśni opiewające różne ludzkie słabości i historie miłosne wyraźnie przypadły widowni do gustu.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię